.
Kategorie blog

Biomus to firma zajmująca się sprzedażą odczynników chemicznych, które mają szerokie spektrum zastosowania. Wiele z nich pochodzi prosto z natury. Dzięki nim możliwa jest pielęgnacja ciała, ale mają też zastosowanie choćby w branży farmaceutycznej czy też medycznej.   

Biomus, czyli czysta chemia 

Biomus gwarantuje najczystsze odczynniki chemiczne, z których mogą powstać najwyższej jakości produkty pielęgnacyjne czy też przeznaczone do czyszczenia. Mogą mieć wszechstronne zastosowanie farmaceutyczne i medyczne, np. odprężające, łagodzące. Można stosować je również w rolnictwie ekologicznym, choćby do wytwarzania nawozów. Charakteryzują się czystością chemiczną sięgającą 99,9%.

Oferta produktów Biomus 

Oferta produktów Biomus jest naprawdę szeroka. Wśród nich można znaleźć odczynniki chemiczne używane również w branży spożywczej. Tu można wymienić choćby gumę guar, czy gumę ksantanową, fruktozę krystaliczną czy benzoesan sodu. Wiele z tych produktów służy do uzyskania odpowiedniej konsystencji i utrzymania jej przez dłuższy czas. Ich niewielka ilość nie jest szkodliwa dla organizmu. Jednak produkty Biomus to także odczynniki ekologiczne, stosowane zarówno w rolnictwie ekologicznym, żywności ekologicznej, jak i kosmetykach eko. Tu można wymienić choćby siarczan magnezu czy glicerynę roślinną, a ponadto węgiel aktywowany Biomus.   

Zastosowanie produktów Biomus

Zastosowanie produktów Biomus jest naprawdę różnorodne. Węgiel aktywowany może służyć do oczyszczania organizmu po przebytych zatruciach pokarmowych. Oczywiście służy również do uzdatniania wody i usuwania z niej śladów zanieczyszczeń. Stosowany jest nawet w produkcji odzieży ochronnej. Pokrycie takiej odzieży węglem aktywnym może chronić ją przed substancjami niebezpiecznymi. Stosowany jest do filtrów węglowych. Siarczan magnezu ma z kolei szerokie zastosowanie w branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Biomus siarczan magnezu może służyć jako odżywka do włosów, peeling do twarzy i ciała, środek odprężający do kąpieli, ale i środek na oparzenia słoneczne. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie. Warto sięgnąć też po glicerynę roślinną stosowaną do produkcji barwników, czy słodzenia likierów. Warto sięgnąć także po Biomus chlorek magnezu. Dawkowanie uzależnione jest od przeznaczenia tego produktu. Oliwka magnezowa w proporcji 1:1 jest świetnym dezodorantem neutralizującym zapach potu. Z kolei w proporcji 1:2 można także wykonać taki środek i również może być skuteczny w walce z nadmierną potliwością. Węgiel aktywny Biomus jest częstym dodatkiem także w kosmetykach, choćby peelingach. Warto sięgnąć po węgiel aktywny Biomus. Jak stosować taki produkt? Oczywiście należy dodać go do wybranych składników lub produktów. Może być stosowany nawet jako sorbent wypełniający w maskach.

Dlaczego warto stosować produkty Biomus? 

Wszystkie produkty Biomus mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Chemia otacza nas wszędzie i nie zawsze jest szkodliwa. W końcu często oparta jest na pierwiastkach naturalnie występujących w przyrodzie. Siarczan magnezu Biomus świetnie sprawdzi się nawet do stosowania w nawozach. Wystarczy dodać go do wody i można zastosować oprysk roślin. Co bardzo istotne ma szerokie zastosowanie w medycynie. Może zwalczać grzybicę. Kąpiel z dodatkiem siarczanu magnezu może uzupełnić niedobory tego pierwiastka. To świetny produkt, który może leczyć zmiany skórne, w tym uciążliwe wypryski. Sprawdzi się także latem jako środek na ukąszenia komarów. Wszystkie produkty aktywne Biomus są wysoce czyste chemicznie. Zatem kupując je i stosując w roztworach, można mieć pewność, że będą miały najbardziej skuteczne działanie. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy może znaleźć odczynniki chemiczne potrzebne do produkcji żywności, kosmetyków, a także dezynfekcji czy zabezpieczania powierzchni. Warto sięgnąć po produkty Biomus, tym bardziej że są one dostępne w przystępnej cenie, a ponadto niezwykle wydajne. To inwestycja w jakość produktów, a także często we własne zdrowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium