Nanga soda oczyszczona 1kg + boraks 1 kg zestaw

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 19,90 zł 19.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 2
Producent: Nanga
Kod produktu: E1C6-55570

Opis

Zestaw ekologicznych środków czyszczących. Soda oczyszczona + Boraks

Soda oczyszczona (Wodorowęglan sodu, NaHCO3) jest w 100% ekologiczna, 100% biodegradowalna, stanowi naturalny środek czyszczący, piorący, pochłaniający wilgoć oraz zapachy, niezbędna w każdym ekologicznym domu. Jest to nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów. Znana jest praktycznej każdej Pani domu, posiada szereg właściwości, począwszy od spulchniania ciasta po naturalny i ekologiczny środek czyszczący, wybielający i pochłaniający zapachy. Soda nie rysuje czyszczonych powierzchni i doskonale nadaje się do czyszczenia większości powierzchni. Soda jest całkowicie biodegradowalna! Rozkłada się już w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza.

SKŁAD

Wodorowęglan sodu.


SPOSÓB UŻYCIA

Sodę przygotowujemy w zależności od zastosowania, mianowicie

1. Jako suchy proszek do posypywania lub pochłaniania zapachów
2. Jako proszek do szorowania (szklankę sody wymieszać ze szklanką boraksu i szklanką soli)
3. W formie pasty (soda rozrobiona z niewielką ilością wody)
4. Jako roztwór (4 łyżki stołowe rozpuszczone w litrze wody)
5. Dodatek do orzechów piorących – 1,2 łyżki sody oczyszczonej skutecznie pozwoli uniknąć szarzenia odzieży podczas prania

*

BORAKS – używany jest jako naturalny i ekologiczny środek czyszczący o bardzo dużym spektrum zastosowań. Czteroboran sodowy zwany jest związkiem boru, występującym w przyrodzie w postaci minerału tinkalu. Bezbarwne kryształy rozpuszczalne w wodzie. Powoli ogrzewany traci wodę hydratacyjną, przechodząc w temperaturze 300–400°C w bezwodną sól o temperaturze topnienia 878°C. Boraks stanowi świetny dodatek wybielający do prania w orzechach piorących.


SKŁAD

Pięciohydrat tetraboranu sodu.


ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Używając boraksu należy przestrzegać zasad:

    stosować odzież ochronną (rękawice gumowe itd.)
    unikać kontaktu z oczami, skórą
    nie wdychać, nie spożywać!
    trzymać w ukryciu poza zasięgiem dzieci i zwierząt!

W przypadku dostania się do oczu należy ostrożnie przepłukiwać przez kilka minut wodą, jeśli osoba stosuje soczewki należy je ostrożnie usunąć i kontynuować przemywanie. Po bezpośrednim kontakcie (w przypadku dostania się do nosa, dróg oddechowych, lub przewodu pokarmowego) należy zasięgnąć porady lekarza. BORAKS działa drażniąco na oczy, może wpływać szkodliwie na płodność oraz dziecko w łonie matki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl