.

Blog i porady dotyczące suplementów

Co to są adaptogeny? Działanie i wykorzystanie

Adaptogeny to nietoksyczne rośliny, o których od jakiegoś czasu jest coraz głośniej wśród osób, które wiodą zdrowy tryb życia. Mają one bowiem tonizujący wpływ na organizm człowieka, wpływając korzystnie nie tylko na jego kondycję fizyczną, ale również psychiczną. W związku z tym, że organizm człowieka jest codziennie narażony na szkodliwe działanie najróżniejszych czynników zewnętrznych, wymaga zwiększonych zdolności adaptacyjnych, a to właśnie zapewniają mu adaptogeny. Czym dokładnie są, jakie są ich rodzaje i co jeszcze warto o nich wiedzieć?

 

Ten artykuł zawiera informacje o:
Boraks (Czteroboran sodu) — właściwości i zastosowanie

Boraks to naturalny, ekologiczny i niezwykle wszechstronny środek, który warto mieć w domu. Znajduje zastosowanie w bardzo różnych sytuacjach, dlatego też od jakiegoś czasu cieszy się rosnącą popularnością. Czym właściwie jest i kiedy warto go używać? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Ten artykuł zawiera informacje o:
Witamina D3 dla dziecka — jaką wybrać? Jak dawkować?

Witamina D3 to związek chemiczny, który jest organizmowi ludzkiemu niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Ma szereg różnych właściwości, ale przede wszystkim odpowiada za budowę i kondycję kości w fazie wzrostu. Dlatego stanowi też jedną z tych witamin, które w optymalnych dawkach powinny spożywać dzieci i młodzież. Na co działa, jakie rodzaje (formy) witamin warto podawać dzieciom i jak mogą wyglądać konsekwencje jej niedoboru? Przed zdecydowaniem się na suplementację witaminy D3 warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat jej właściwości. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki na ten temat.

Ten artykuł zawiera informacje o:
Dlaczego szare mydło jest nadal popularne?

Już w latach dziewięćdziesiątych drogerie zaczęły sprzedawać drogie, kolorowe i nęcące wspaniałymi aromatami mydła, którymi zachwycili się wszyscy. Szare mydło w wielu przypadkach zostało zepchnięte na margines, w związku z tym, że na rynku pojawiły się pozornie atrakcyjniejsze alternatywy — był to jednak błąd. Okazuje się bowiem, że ma ono wiele cennych właściwości, których powinniśmy oczekiwać od dobrych kosmetyków pielęgnacyjnych. W przeciwieństwie do barwnych i intensywnie pachnących mydeł, które są promowane w drogeriach, szare mydło nie zawiera sztucznych substancji, mogących wywołać reakcję alergiczną. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na temat szarego mydła i zdecydować, czy może być to odpowiedni zakup dla nas. Z czego składa się szare mydło, jak je stosować i co jeszcze warto wiedzieć o naturalnych mydłach?

Ten artykuł zawiera informacje o:
Który olej z nasion jest najzdrowszy?

Oleje z nasion w dużej mierze były znane i cenione już w czasach starożytnych, ale w ostatnich latach cieszą się wzmożoną popularnością. Dzieje się tak, ponieważ dzięki badaniom coraz więcej wiemy o ich działaniu prozdrowotnym, a publikacje wyników tych badań nałożyły się na trend związany z prowadzeniem zdrowego trybu życia. W rezultacie, w sklepach stacjonarnych i internetowych pojawia się coraz więcej olejów z nasion do wyboru. Jakie mają właściwości i które z nich uchodzą za najzdrowsze?

Ten artykuł zawiera informacje o:
Oleje z pestek dyni — właściwości lecznicze i zastosowanie

Dynia to warzywo znane w Ameryce Północnej od tysięcy lat, które w XVI wieku zostało sprowadzone do Europy. Od jakiegoś czasu cieszy się rosnącą popularnością i to nie tylko w kontekście święta Halloween. Badania potwierdzają, że w swoim miąższu i pestkach zawiera wiele cennych dla ludzkiego organizmu witamin, składników mineralnych i innych związków mających właściwości prozdrowotne. Zwłaszcza olej z pestek dyni coraz częściej przewija się w rozmowach osób, które praktykują zdrowy tryb życia. Co warto o nim wiedzieć?

Ten artykuł zawiera informacje o:
Gorzknik kanadyjski — właściwości, zastosowanie i dawkowanie

W ostatnich latach króluje moda na naturalne suplementy diety i lekarstwa. Po wielu latach fascynacji środkami produkowanymi w laboratoriach wracamy do źródeł i tradycyjnych metod leczenia, z których korzystali nasi przodkowie. Ci zaś sięgali po środki, które można było znaleźć na łąkach i polach, czyli najczęściej po zioła. Jednym z nich jest gorzknik kanadyjski. Czym właściwie jest, jakie ma zastosowanie i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Ten artykuł zawiera informacje o:
Pięciornik — właściwości lecznicze i zastosowanie

Rośliny lecznicze cieszą się w ostatnich latach nieprzemijającą popularnością. Ich działanie ceniono już wieki temu, choć często dopiero współczesne badania potwierdzają to, co przeczuwały poprzednie pokolenia. Jedną z takich roślin jest właśnie pięciornik. Czym właściwie jest, jakie ma właściwości i kiedy warto go stosować? Czy jest bezpieczny dla wszystkich? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na jego temat.

Ten artykuł zawiera informacje o:
Jakie suplementy i witaminy wybrać dla dziecka?

Prawidłowy rozwój dziecka to cel większości rodziców. O ile zdrowa, zbilansowana dieta jest w stanie dostarczyć dziecku większości potrzebnych witamin, minerałów i innych składników odżywczych, o tyle zdarzają się sytuacje, w których konieczna jest suplementacja. Czasem wynika ona z niedoborów poszczególnych składników w diecie, a innym razem ze szczególnego zapotrzebowania na konkretne związki. W sklepie ekologicznym Zdrowo Odlotowo znajduje się sporo suplementów i witamin, które wzbogacą dietę dziecka. Na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę? Poniżej znajduje się kilka propozycji.

Ten artykuł zawiera informacje o:
Jakie witaminy suplementować podczas jesieni?

Okres jesienno-zimowy wymaga odpowiedniego przygotowania — to właśnie jesienią zmagamy się z największą ilością wirusów oraz bakterii. Regularne dostarczanie sobie konkretnych witamin oraz właściwa dieta żywieniowa to jeden z najlepszych sposobów na wzmocnienie całego układu...

Ten artykuł zawiera informacje o:
Chlorek magnezu i właściwości dla organizmu

Chlorek magnezu to niezwykle cenna sól będąca w oczywisty sposób źródłem niezbędnego z perspektywy organizmu magnezu oraz kationu magnezowego. Jest niezwykle ważnym elementem, ponieważ odpowiada za aktywowanie kilkuset enzymów przemiany węglowodanowej, tłuszczowej oraz białkowej....

Ten artykuł zawiera informacje o:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium