Opinie o Nas

Suplementy diety a prostata

0

"Oświadczam, że na stronie sklepu www.zdrowoodlotowo.pl umieściłem nieprawdziwą informacje, z której wynika, że produkty marki Solgar dostępne w ofercie sklepu www.zdrowoodlotowo.pl posiadają najdłuższą datę ważności dostępną na rynku. Data minimalnej trwałości produktów marki Solgar oferowanych przez sklep www.zdrowoodlotowo.pl nie różni się od daty minimalnej trwałości produktów marki Solgar oferowanych przez innych dystrybutorów. Przepraszam wszystkich konsumentów za wprowadzenie ich w błąd. Robert Rogulski”

W ostatnim czasie temat dotyczący prostaty, a dokładniej rzecz ujmując problemów, z jakimi mierzą się panowie, zrobił się popularny. Ruszyło wiele kampanii mających na celu profilaktykę i wczesne wykrycie chorób. Często słyszy się o schorzeniach takich jak przerost i rak prostaty. Jest to temat, który powinien przestać stanowić tabu. Regularne badania mogą uchronić przed przykrymi konsekwencjami choroby, ale czy istnieje jeszcze jakiś sposób, aby wspomóc prostatę? Czy warto wprowadzić do diety suplementy diety wspomagające gruczoł prostaty? Co powinny zawierać w składzie takie suplementy? Przekonajmy się.

Co to jest prostata?

Prostata to narząd mięśniowo-gruczołowy, który jest elementem męskiego układu płciowego. Inne nazwy tego narządu to gruczoł krokowy lub stercz. Prostata jest małym narządem, ważącym około 20 gramów posiadającym kształt kasztana (spłaszczony stożek). Prostata pełni funkcję wydzielniczą. Produkuje białą, mętną ciecz o charakterystycznym zapachu, która jest nośnikiem plemników w spermie. Ciecz ta stanowi około 1/3 objętości spermy. Wydzielina gruczołu krokowego posiada zasadowy odczyn, co ma za zadanie pomóc plemnikom przetrwać w kwaśnym środowisku pochwy. Drugą funkcją prostaty jest pomoc w pompowaniu nasienia podczas ejakulacji. Stercz jest sterowany przez hormon, którym jest testosteron. Stymulacja tego narządu może wywoływać przyjemność seksualną.

Prostata – jakie są najczęstsze przyczyny problemów?

Gruczoł krokowy umiejscowiony jest w miednicy mniejszej, poniżej pęcherza moczowego. Jego tylna część przylega bezpośrednio do odbytnicy, a przez miąższ gruczołu krokowego przebiega cewka moczowa. Choroby, jakie mogą rozwinąć się w tym narządzie to:

 • przerost prostaty,
 • zapalenie ostre lub przewlekłe prostaty,
 • nowotwory złośliwe gruczołu krokowego.

Przerost prostaty dotyka najczęściej mężczyzn po 50 roku życia i dotyczy aż połowy mężczyzn mających powyżej 60 lat. Szczególnie narażeni są mężczyźni cierpiący na nadciśnienie tętnicze, posiadający podwyższony poziom cholesterolu i zmagający się z nadwagą. Do przerostu prostaty dochodzi na skutek rozrostu komórek gruczołowych. W konsekwencji może dojść do ucisku na cewkę moczową.

Zapalenie stercza to bardzo częsta choroba zapalna dotykająca młodych mężczyzn. O przewlekłym stanie chorobowym mówimy, jeżeli objawy utrzymują się ponad 3 miesiące. Stanie zapalnemu gruczołu krokowego często towarzyszy lekki przerost prostaty oraz zwężenie cewki moczowej. Za wystąpienie stanu zapalnego najczęściej odpowiadają bakterie Escherichia Coli, których naturalnym środowiskiem bytowania jest jelito grube.

Nowotwór złośliwy prostaty to jeden z najczęściej diagnozowanych typów nowotworów występujących u mężczyzn. Zmiana w przeważającej ilości przypadków zlokalizowana jest w części tylnej gruczołu. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem.

Objawy chorej prostaty

Jeżeli zaobserwujemy niepokojące objawy, powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza, aby otrzymać trafną diagnozę. Wczesna diagnostyka pozwala na szybkie podjęcie leczenia i da szanse na całkowite wyleczenie. Badanie prostaty powinno być przeprowadzane regularnie u mężczyzn po 30 roku życia. Pierwsze profilaktyczne badania powinny być jednak przeprowadzane już po ukończeniu 20 roku życia. Do objawów, które towarzyszą schorzeniom gruczołu krokowego, zaliczyć możemy:

 • częstomocz,
 • ból w trakcie oddawania moczu,
 • nagłe parcie na mocz,
 • wydłużony czas oddawania moczu,
 • wykapywanie moczu po zakończeniu jego oddawania,
 • przerwany wyciek moczu,
 • zatrzymanie moczu,
 • trudność w rozpoczęciu mikcji,
 • ból w okolicy krocza, odbytu lub odcinka lędźwiowego,
 • dyskomfort podczas ejakulacji,
 • krwiomocz,
 • nietrzymanie moczu,
 • wrażenie, że pęcherz nie został w pełni opróżniony.

Jakie suplementy stosować na prostatę?

Czy istnieją sposoby, aby wspomóc prostatę? Oprócz regularnych badań profilaktycznych warto również zastosować suplementy diety wspomagające gruczoł prostaty. Preparaty te wspomagają leczenie prostaty z przerostu tego gruczołu oraz poprawiają funkcjonowanie układu moczowo-płciowego u mężczyzn narażonych na dolegliwości z nim związane. Środki na prostatę można stosować profilaktycznie. Obecnie najczęściej dostępne są preparaty wieloskładnikowe, które zawierają witaminy, minerały i wyciągi roślinne. Suplementy lub składniki suplementów, które warto spożywać w przypadku schorzeń związanych z prostatą to: 

 • selen,
 • cynk, 
 • miedź,
 • witamina D, 
 • witamina E.

Naturalne suplementy na prostatę

Naturalne suplementy na prostatę będą opierały swój skład głównie na wyciągach roślinnych. Do tego celu wykorzystuje się rośliny o działaniu moczopędnym i antyoksydacyjnym. Substancjami zawartymi w tych wyciągach są często fitosterole, które wykazują właściwości podobne do testosteronu. Ponadto wykazują zdolność do regenerowania komórek znajdujących się w nabłonku prostaty, a także zmniejszają napięcie mięśni wchodzących w skład cewki moczowej i moczowodu. Do roślin najczęściej stosowanych w suplementach diety na prostatę zaliczyć możemy:

 • wyciąg z liści pokrzywy,
 • wyciąg z korzenia pietruszki,
 • wyciąg z zielonej herbaty,
 • wyciąg z kory śliwy afrykańskiej,
 • wyciąg z palmy sabałowej
 • pestki dyni,
 • ziele wierzbownicy drobnokwiatowej.

Podsumowując, profilaktyka schorzeń dotyczących układu moczowo-płciowego u mężczyzn dotyczy przede wszystkim problemu przerostu prostaty (gruczołu krokowego), który głównie dotyka mężczyzn powyżej 40 roku życia. Problem ten wiąże się z gwałtownie zachodzącymi zmianami hormonalnymi. Kłopoty z oddawaniem moczu oraz częste wizyty w toalecie i zaburzenia funkcji seksualnych, są jednymi z niepokojących oznak. Aby chronić i pomagać mężczyznom w wyżej wymienionym problemie, producenci leków oraz suplementów diety mają w swojej ofercie produkty, które zawierają pestki dyni, owoce palmy sabalowej, wierzbownicę, pokrzywę czy antyoksydanty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu moczowo-płciowego. Dzięki takim rozwiązaniom każda osoba zmagająca się z problemami dotyczącymi prostaty może w łatwy i przystępny sposób zredukować dolegliwości oraz przyspieszyć proces regeneracji. Stosowanie suplementów ma także bardzo duże znaczenie w profilaktyce. Ważne jednak, aby sięgać po dobrej jakości, naturalne suplementy, które cieszą się zaufaniem wśród klientów, aby mieć pewność, że w najlepszy możliwy sposób dbamy o swój organizm. 

Ocena (25 ocen)

4.7

Komentarze do wpisu (0)

bestsellery

nowości

nasze

Nowości zobacz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium