Opinie o Nas

Najlepsze suplementy na bóle stawów

0

"Oświadczam, że na stronie sklepu www.zdrowoodlotowo.pl umieściłem nieprawdziwą informacje, z której wynika, że produkty marki Solgar dostępne w ofercie sklepu www.zdrowoodlotowo.pl posiadają najdłuższą datę ważności dostępną na rynku. Data minimalnej trwałości produktów marki Solgar oferowanych przez sklep www.zdrowoodlotowo.pl nie różni się od daty minimalnej trwałości produktów marki Solgar oferowanych przez innych dystrybutorów. Przepraszam wszystkich konsumentów za wprowadzenie ich w błąd. Robert Rogulski”

Ból stawów jest dość powszechną dolegliwością. Nie tylko utrudnia on nasze życie, ale często może wskazywać na poważne procesy zapalne lub destrukcyjne, które hamują zdolność ruchu, a nieleczone mogą doprowadzić do deformacji, a nawet niezdolności do ruchu.

Bólem stawów jest spowodowany bólem samego stawu lub otaczających go struktur, takich jak więzadła czy ścięgna. Czasami ból stawów może wynika z przyczyn niezwiązanych bezpośrednio z samym stawem.

Jakie mogą być przyczyny bólu stawów?

Istnieje wiele przyczyn bólu stawów. Według podstawowego podziału można wyróżnić przyczyny zapalne, związane z występującym stanem zapalnym lub niezapalne, czyli takie, które powstały w wyniku urazu mechanicznego.

Ponadto ból stawów może być sklasyfikowany jako jednostawowy, czyli dotyczący pojedynczego stawu lub wielostawowy, czyli dotyczący co najmniej kilku stawów.

Jedną z najczęściej występujących przyczyn bólu stawów jest przeciążenie otaczających ich struktur (więzadeł, ścięgien, czy torebki stawowej). Do przeciążeń dochodzi w wyniku ciężkiej pracy fizycznej lub intensywnych ćwiczeń. Szczególnie często przeciążeniu ulegają stawy kolanowe, zwłaszcza u osób biegających długie dystanse.

Powodem bólu stawów u osób starszych bardzo często jest choroba zwyrodnieniowa. W tej grupie wiekowej dość często zdarzają się także choroby zapalne takie jak polimialgia reumatyczna i reumatoidalne zapalenie stawów.

Ból stawów jest objawem wielu chorób takich jak:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów – jest wynikiem zdegenerowania chrząstki stawowej,
  • Chorób reumatycznych, wśród których wyróżniamy między innymi: reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę układową, toczeń rumieniowaty lub zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
  • Łuszczycowe zapalenie stawów,
  • Dna moczanowa,
  • Infekcje bakteryjne np. rzeżączka, borelioza,
  • Nowotwór kości lub chrząstki,
  • Choroby zapalne jelit.

Ból stawów może być także skutkiem ubocznym przyjmowania niektórych leków, takich jak inhibitory konwertazy, angiotensyny, metyldopy czy cyklosporyny. 

Jak radzić sobie z bólem stawów?

Aby dobrać właściwe leczenie oraz sposoby uśmierzające ból stawów należy przeprowadzić diagnostykę przyczyny wywołującej ból. O koniecznych do przeprowadzenia badaniach decyduje lekarz.

W łagodzeniu bólu stawów może pomóc okładanie wrażliwych miejsc lodem lub żelami wielokrotnego użytku. Zalecane jest wykonywanie takich okładów przynajmniej dwa razy dziennie.

Gdy dokucza nam ból stawu, ważne jest, aby ograniczyć jego ruch, zwłaszcza gdy nie znamy przyczyny występującej dolegliwości. W ten sposób możemy ograniczyć dalsze uszkodzenie stawu. Po złagodzeniu bólu oraz po wykonaniu właściwej diagnostyki często zalecane jest wzmocnienie stawu za pomocą ćwiczeń przy pomocy rehabilitanta.

Najbardziej popularną i najprostszą metodą radzenia sobie z bólem jest przyjmowanie preparatów przeciwbólowych lub przeciwzapalnych, przede wszystkim NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Leki te można przyjmować samodzielnie przez okres kilku dni, mając na uwadze, że nie należy przekraczać zalecanych dawek. Jeżeli po tym okresie dolegliwości bólowe nie ustąpią, konieczne będzie skontaktowanie się z lekarzem. Korzystnie na stawy wpływają także odpowiednio dobrane suplementy.

Suplementy na bóle stawów

Niewiele osób interesuje się odpowiednią ochroną stawów, dopóki nie wystąpią u nich dolegliwości bólowe. O stawy powinniśmy jednak zadbać jeszcze zanim pojawi się u nas ból i dyskomfort. Stawy narażone są na obciążenia nie tylko u sportowców, czy osób trenujących wyłącznie rekreacyjnie, ale także u osób otyłych, czy prowadzących siedzący lub stojący tryb pracy. Stawy są podstawą aparatu ruchu człowieka, a kiedy pracują ich elementy takie jak chrząstka i maź stawowa ulegają zużyciu, co wpływa na poprawną pracę stawów.

Często sama dieta nie jest w stanie dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej dawki wszystkich niezbędnych składników. W takiej sytuacji warto więc skorzystać z  profilaktycznej suplementacji zapewniającej odpowiednie odżywienie stawów. Dzięki czemu możliwe będzie podtrzymanie ich pełnej aktywności przez dłuższy czas. Zastosowanie odpowiedniej suplementacji jest też ważne dla złagodzenia objawów schorzeń stawów, czy uśmierzenia bólu, poprzez poprawę kondycji naszych stawów.

Dla kogo suplementy na ból stawów będą odpowiednie?

Suplementy mają na celu uzupełnienie standardowej diety o brakujące składniki odżywcze, zwłaszcza w przypadku osób, które borykają się z problemami stawów. Niektóre osoby są bardziej narażone na niedobory składników odżywczych, pobudzających procesy odbudowy i regeneracji chrząstek stawowych, ścięgien i więzadeł. Zaliczamy do nich zwłaszcza: sportowców, osoby starsze, osoby otyłe, pracujące fizycznie, czy zmagające się z chorobą zwyrodnieniową.

Osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową powinny wybierać preparaty zawierające siarkę, ponieważ to właśnie brak tego pierwiastka może powodować negatywne zmiany. Osoby będące w trakcie rehabilitacji, czy w okresie regeneracji stawów mogą wesprzeć te procesy stosując suplementy zawierające chondrionie. Wpływa ona na uśmierzenie bólu i zwiększenie funkcjonalności stawów. Osoby borykające się z niedoborami mazi w torebce stawowej powinny zadbać o dostarczanie właściwej ilości kolagenu oraz kwasu hialuronowego.

Jakie suplementy na ból stawów?

Przy wyborze suplementów mających wzmocnić i pomóc w radzeniu sobie z bólem stawów należy wybierać sprawdzonych producentów i dokonywać zakupów w renomowanych sklepach lub aptekach stacjonarnych i internetowych. Suplementy na stawy dostępne są na rynku w postaci tabletek, kapsułek, saszetek do sporządzenia zawiesiny ustnej, czy płynu do picia.

Wybierając suplementy diety na stawy, należy zwrócić uwagę na ich skład. Ważne, aby znajdowały się w nim substancje czynne takie jak siarczan glukozaminy oraz kwas hialuronowy, które są naturalnymi składnikami chrząstki człowieka. Suplementy powinny zawierać także kolagen i siarczan chondroityny, które pobudzają procesy regeneracyjne. Ponadto składnikami suplementów na stawy często są również: witaminy C, B6 oraz D3, mangan, wapń, magnez oraz ekstrakty z takich roślin jak: boswellia serrata, imbir, kurkuma, kora białej wierzby czy żeń-szeń.

Wśród naturalnych suplementów na stawy możemy wyróżnić między innymi takie preparaty jak:

[product id="5961,6117,4880,6110"]

To tylko wybrane preparaty, które znajdziesz na naszej stronie, wybór jest jednak znacznie większy. Jeśli planujesz zadbać o swoje stawy lub szukasz preparatów, które uśmierzą ból, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Znajdziesz tam najwyższej jakości produkty, które z pewnością odpowiedzą na Twoje potrzeby.

Ocena (22 ocen)

4.4

Komentarze do wpisu (0)

bestsellery

nowości

nasze

Nowości zobacz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium