.

Niesamowita moc olejku sosnowego

0
Niesamowita moc olejku sosnowego
Spis treści:

    W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć wiele rodzajów olejków eterycznych, mających najróżniejsze zastosowania. Jednym z nich jest otrzymywany z igieł występującej w Europie sosny zwyczajnej olejek, który oprócz niezaprzeczalnego wpływu na wygląd, ma także działanie prozdrowotne. Jak go używać, by w pełni wykorzystać jego właściwości?

    Jak otrzymuje się olejek sosnowy?
    Istnieje wiele gatunków sosny, z których produkowane są olejki o różnych właściwościach. Uzyskuje się je dzięki destylacji igieł, szyszek i młodych gałązek z parą wodną, w wyniku której ostatecznie osiągają jasnożółty kolor oraz mocny, naturalny, żywiczny zapach.

    Sposób na przeziębienie
    Jednym z najczęstszych zastosowań olejku sosnowego jest inhalacja, będąca źródłem ulgi w przypadku problemów z zatokami czy infekcji górnych dróg oddechowych. Dodanie do gorącej wody kilku kropli olejku i wdychanie oparów pod przykryciem ręcznika przez kilkanaście minut udrożni drogi oddechowe, ułatwiając oddychanie. Taką czynność należy powtarzać kilka razy dziennie. Łagodzenie objawów przeziębienia, także bólu głowy, gardła i kaszlu, należy więc do niewątpliwych zalet olejku. W przypadku bólu mięśni i stawów wcierany w skórę olejek rozgrzewa dane miejsce, przynosząc ulgę. Wspomaga także system odpornościowy.

    Idealny do relaksu
    Wystarczy kilka kropel oleju otrzymanego z igieł sosny dodanego do kąpieli, by miał zbawienny wpływ na problemy z nerkami, a co za tym idzie — przynosił ulgę w zapaleniu pęcherza, kamicy nerkowej czy problemach z prostatą. Kąpiele z dodatkiem olejku są także przydatne w przypadku wspomnianego wcześniej przeziębienia czy bólów reumatycznych. Należy jednak pamiętać, że duże stężenie olejku może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego powinno się wlewać go do wanny bezpośrednio pod strumień wody, ponieważ za duże natężenie olejku może wywołać poważne podrażnienie skóry. Co więcej, używany podczas masażu nadaje skórze miękkość, a jego zapach ma działanie wyraźnie pobudzające i dodające energii, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku zmęczenia umysłowego.

    Kiedy nie stosować olejku sosnowego?
    Olejek ma działanie wykrztuśne, dlatego nie powinny stosować go osoby cierpiące na koklusz czy astmę, ponieważ wyzwoliłby on reakcje niepożądane. Odradza się go także osobą mającym alergię na sosnę albo których skóra wykazuje dużą wrażliwość na wszelkiego rodzaju olejki eteryczne. Chcąc zastosować olejek na skórze małego dziecka lub w czasie ciąży, najlepiej zapytać o poradę lekarza.

    Stosowany na wielorakie sposoby olejek sosnowy ma niesamowite właściwości lecznicze. Używany w inhalacji doskonale łagodzi objawy przeziębienia, a wcierany bezpośrednio w skórę pomaga w walce z bólem miejscowym. Kilka jego kropel wystarczy, by przywrócić skórze zdrowy wygląd, a osobę stosującą wprowadzić w błogi stan odprężenia. Należy pamiętać, że ma bardzo intensywny zapach, dlatego stosowanie go powinno odbyć się dopiero po uzyskaniu pewności, że nie wpłynie negatywnie na zdrowie i skórę.

    Komentarze do wpisu (0)

    do góry
    Sklep jest w trybie podglądu
    Pokaż pełną wersję strony
    Sklep internetowy Shoper Premium