.
Filtrowanie
Kategorie
Producent
Dostępność
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Kategorie blog

Suplementy diety w kapsułkach - Złocień

Złocień maruna, znany również pod nazwą wrotycz maruna, jest gatunkiem rośliny występującym naturalnie przede wszystkim na terenach basenu Morza Śródziemnego, zwłaszcza we wschodniej części. Bardzo często można się z nim jednak spotkać również w rozmaitych zakątkach Europy, Ameryce Północnej, na Dalekim Wschodzie oraz w Azji Północnej. W kręgach miłośników ogrodnictwa uważany jest za jeden z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych, aczkolwiek nie sposób odmówić mu niezwykłych właściwości leczniczych, które sprawiają, że jest traktowany jako odpowiednie panaceum na wiele rozmaitych dolegliwości zdrowotnych.

Yango Złocień maruna - ekstrakt - 90 kapsułek Yango Złocień maruna - ekstrakt - 90 kapsułek
Producent: Yango
Cena: 44,90 zł
szt.

Skład złocienia - co w sobie zawiera

Ta niepozorna roślina o charakterystycznych ząbkowanych zielonych listkach i biało-żółtych kwiatkach jest skarbnicą wielu cennych elementów. W składzie złocienia znajdziemy sporo aktywnych związków, które mają niebagatelny wpływ na cały organizm. Do najważniejszych należy zaliczyć flawonoidy, naturalne związki bioaktywne o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Pełnią funkcję barwników, aczkolwiek odznaczają się również działaniem przeciwutleniającym oraz przeciwzapalnym. W składzie złocienia znajdziemy również oleje lotne oraz laktony seskwiterpenowe, w tym partenolid, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwmigrenowe.

Właściwości lecznicze złocienia

Złocień to roślina o imponujących właściwościach przeciwbólowych. W tej roli funkcja złocienia polega przede wszystkim na zmniejszeniu produkcji związków odpowiedzialnych za napięcie mięśni gładkich. Ta niepozorna roślina wykazuje także silne właściwości przeciwzapalne, dlatego złocień od dziesięcioleci stosowany jest jako wsparcie w zmaganiu się z rozmaitymi przeziębieniami oraz infekcjami. Przeprowadzone badania dowiodły również, że olejek eteryczny znajdujący się w złocieniu znacząco hamuje rozwój szkodliwych drobnoustrojów oraz jednocześnie hamuje powstawanie stanów zapalnych w całym organizmie.

Kto powinien sięgać po suplementy ze złocieniem?

Suplementy ze złocieniem to świetna propozycja dla osób zmagających się z częstymi i dokuczliwymi migrenami. Utarło się słuszne przekonanie, że złocień to jeden z najskuteczniejszych naturalnych środków, które potrafią umiejętnie rozprawić się z takim bólem głowy, który dla wielu osób oznacza niemożność normalnego funkcjonowania. Regularna suplementacja pozwoli uporać się również z nieprzyjemnymi objawami, jakie najczęściej towarzyszą migrenom, np. nudnościami czy nadwrażliwością na dźwięki oraz światło. Po suplementy ze złocieniem z pewnością powinny sięgać osoby dosyć często zmagające się z przeziębieniami, ponieważ silne działanie przeciwgorączkowe pozwala na sprawne uporanie się z chorobą. Jest zalecany również kobietom, które miewają miesiączki odznaczające się nadzwyczajnym bólem menstruacyjnym, osobom zmagającym się z zaburzeniami trawiennymi oraz reumatyzmem. Warto dodać, że będzie również świetnym wyborem w przypadku chorób pasożytniczych oraz niepokojących zawrotów głowy. Szerokie możliwości lecznicze sprawiają, że suplementacja złocienia jest wskazana w wielu konkretnych przypadkach, aczkolwiek może być również traktowana jako element profilaktyki. Choć dla wielu osób jest przede wszystkim środkiem zwalczającym ból głowy, to jednak wykazuje pozytywny wpływ na wielu płaszczyznach, wspomagając organizm i zwalczając drobnoustroje i bakterie.

W jakiej formie występują suplementy ze złocieniem?

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że najpowszechniejszym wyborem są suplementy ze złocieniem w postaci wygodnych w aplikowaniu kapsułek doustnych. Tego rodzaju kapsułki konstruowane są często z celulozy roślinnej. Można się jednak spotkać również z tabletkami oraz kroplami. Spektrum możliwości jest dosyć obszerne, a zatem każda z zainteresowanych osób bez problemu znajdzie złocień w formie spełniającej indywidualne oczekiwania. Bez wątpienia warto również zwrócić uwagę na złocień w formie suszonych liści, z których można przygotować leczniczy napar.

Przeciwwskazania w stosowaniu - kto nie powinien sięgać po złocień maruna?

Przede wszystkim należy pamiętać, żeby stosować suplementy diety zgodnie z zaleceniem znajdującym się na ulotce. Nie należy również zapominać, że ta lecznicza roślina może wiązać się z pewnego rodzaju skutkami ubocznymi, m.in. alergią skórną lub problemami z jelitami. Właśnie z tego względu warto przed rozpoczęciem suplementacji skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie ocenić, czy taka suplementacja w naszym przypadku ma rację bytu. Z pewnością należy się skonsultować z lekarzem w przypadku stosowania lekarstw przeciwdepresyjnych, przeciwzakrzepowych, przeciwhistaminowych czy antybiotyków. Nie należy stosować złocienia w przypadku stwierdzonych problemów z krzepliwością krwi oraz alergii związanych z roślinami należącymi do rodziny astrowatych. Kobiety karmiące piersią i kobiety w ciąży również powinny taką suplementację skonsultować ze swoim lekarzem.

Najczęściej zadawane pytanie związane z suplementami diety

Zobacz wszystkie naturalne suplementy diety dostępne w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium