.
Kategorie blog

Suplementy diety na Stawy, kości, mięśnie

Zarówno stawy, mięśnie, jak i kości wymagają regularnej suplementacji, która zapewni im sprawność ruchową i zapobiegnie powstawaniu urazów. Ogólnodostępne preparaty pomagają leczyć objawy schorzeń i zadbać o kondycję ciała. Poznaj sprawdzone suplementy diety na stawy, kości i mięśnie oraz dowiedz się, jakie są najczęstsze objawy problemów ze stawami, dla kogo polecane są suplementy i jak rozpoznać produkty wysokiej jakości. Nasz poradnik pomoże Ci dokonać odpowiednich wyborów i poprawić obecny stan zdrowia.

Igennus Pharmepa COMPLETE (MAINTAIN) 60 kapsułek Igennus Pharmepa COMPLETE (MAINTAIN) 60 kapsułek
Producent: Igennus
Cena: 84,96 zł
szt.
Yango Kolagen typu II - 300g Yango Kolagen typu II - 300g
Producent: Yango
Cena: 99,99 zł
szt.
2 razy Duolife Collagen kolagen 750 ml STAWY, SKÓRA, ZMARSZCZKI 2 razy Duolife Collagen kolagen 750 ml STAWY, SKÓRA, ZMARSZCZKI
Producent: Duolife
Cena: 249,00 zł 255,80 zł
szt.
 • promocja
2 x Navigator Witamina D3 10000IU 365 kapsułek żelowych 2 x Navigator Witamina D3 10000IU 365 kapsułek żelowych
Cena: 188,00 zł 190,00 zł
szt.
 • promocja
4 razy Duolife Aloes 750 ml w zestawie taniej 4 razy Duolife Aloes 750 ml w zestawie taniej
Producent: Duolife
Cena: 455,00 zł 540,00 zł
szt.
 • promocja
4 razy Duolife Chlorofil 750 ml w zestawie taniej 4 razy Duolife Chlorofil 750 ml w zestawie taniej
Producent: Duolife
Cena: 460,00 zł 540,00 zł
szt.
 • promocja
4 razy Duolife Collagen kolagen 750 ml STAWY, SKÓRA, ZMARSZCZKI 4 razy Duolife Collagen kolagen 750 ml STAWY, SKÓRA, ZMARSZCZKI
Producent: Duolife
Cena: 499,00 zł 600,00 zł
szt.
 • promocja
4 razy Duolife Vita C 750 ml w zestawie taniej 4 razy Duolife Vita C 750 ml w zestawie taniej
Producent: Duolife
Cena: 450,00 zł 475,00 zł
szt.
 • promocja
Artrolam ochrona stawów 60 kapsułek Artrolam ochrona stawów 60 kapsułek
Cena: 45,00 zł
szt.
Carska Witamina D3 OH complex Carska Witamina D3 OH complex
Cena: 248,00 zł
szt.
Cynk Solgar 50mg 100 tabletek Cynk Solgar 50mg 100 tabletek
Producent: Solgar
Cena: 57,00 zł
szt.
DuoLife ProStik 60 kapsułek STAWY DuoLife ProStik 60 kapsułek STAWY
Producent: Duolife
Cena: 117,99 zł 129,00 zł
szt.
 • promocja
Duolife Collagen kolagen 750 ml STAWY, SKÓRA, ZMARSZCZKI Duolife Collagen kolagen 750 ml STAWY, SKÓRA, ZMARSZCZKI
Producent: Duolife
Cena: 119,90 zł 137,00 zł
szt.
 • promocja

Suplementy na stawy, kości i mięśnie – jakie wybrać?

Rekomendujemy stosowanie naturalnych suplementów na stawy, kości i mięśnie. Tylko bogactwo składników odżywczych gwarantuje regenerację tkanek i powrót do zdrowia oraz rozwój w przypadku mięśni. Poznaj składniki, które pomagają zadbać o stawy, kości i mięśnie. Wspomniane preparaty są dostępne bez recepty w formie tabletek, soku lub żelu. 

 

 • Suplementy na stawy: ból, reumatyzm, zwyrodnienia

 

Stawy stanowią ruchomą konstrukcję połączenia kości, które umożliwiają swobodne poruszanie się człowieka. Przede wszystkim, aby były one zdrowe, należy zadbać o dietę bogatą w wapń, aktywność fizyczną oraz brak zbyt dużych obciążeń. Na stawy skarżą się zazwyczaj pracownicy fizyczni i wyczynowi sportowcy. Powinni oni zażywać suplementy na stawy z kolagenem, który jest białkiem naturalnie występującym w organizmie. Poza nim ważne jest dostarczenie do organizmu wapnia, magnezu oraz witamin B, C, D i K. Aby stawy działały prawidłowo, konieczne jest zaspokojenie zapotrzebowanie organizmu na witaminy, aminokwasy oraz kolagen. Suplementacja w połączeniu z aktywnością fizyczną wspomoże oraz zregeneruje stawy.

 

 • Suplementy na kości

 

Dla zachowania zdrowia kości konieczne jest dostarczenie wszystkich składników odżywczych. Nasze kości są wzmacniane w szczególności przez owoce, warzywa i zioła. Poza dietą bogatą wapń, fosfor, magnez, potas, cynk, fluor, miedź, mangan dla poprawy zdrowia kości warto także suplementować te składniki. W trakcie dorastania, w momencie złamania kości, podczas ciąży, osteoporozy czy menopauzy zalecane jest zażywanie suplementów na kości, które są bogate w wapń. Jeśli chodzi o składniki potrzebne każdemu organizmowi, do tej grupy zaliczymy witaminę D, która odpowiada za prawidłowy rozwój układu kostnego. Jej zażywanie chroni nas przed osteoporozą i uodparnia kości na złamania. Suplementy na kości powinny być stosowane w połączeniu ze zbilansowaną dietą.

 

 • Suplementy na mięśnie

 

Z reguły to sportowcy są zainteresowani suplementami na mięśnie, które mają zwiększyć ich masę. Jednym z przykładów takiego suplementu jest kreatyna, która naturalnie występuje w tkankach mięśni szkieletowych. Dostarczanie organizmowi kreatyny stymuluje mięśnie do wzmożonego wzrostu, poprawia regenerację i pozwala na efektywniejszą pracę mięśni. Innym suplementem na mięśnie jest beta-alanina, która pojawia się w wysokobiałkowych produktach spożywczych. Regularne stosowanie tego specyfiku zwiększa wytrzymałość mięśni oraz ich odporność na zmęczenie. Kulturyści na przyrost masy stosują także białko serwatkowe, które dzieli się na koncentrat i izolat. W tym wypadku izolat jest znacznie lepiej wchłaniany przez organizm i łatwiej trawiony. Warto wiedzieć, że suplementy na mięśnie w postaci odżywek poza białkiem dostarczają do organizmu magnez, wapń i cenne składniki mineralne.

Jakie są najczęstsze przyczyny problemów ze stawami, kośćmi i mięśniami?

Ból pleców, kolan, czy stawów może być niepokojącym objawem choroby. Takie symptomy należy jak najszybciej skonsultować z lekarzem. Przyczyną bólu stawów, mięśni i kości może być przetrenowanie, choroby zwyrodnieniowe, urazy, nadwaga, stres, przeciążenie, czy infekcje wirusowe. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do lekarzy z przewlekłym bólem mięśni, którego przyczyną może być choroba układu nerwowego lub choroba ogólnoustrojowa. Z kolei bóle stawów są najczęściej spowodowane bólami reumatycznymi i zapaleniem stawów. Do chorób kości zaliczymy osteoporozę, nowotwór kości, marmurkowatość kości oraz chorobę Olliera polegającą na pojawieniu się w organizmie licznych guzów.

Kiedy należy zażywać suplementy diety na stawy, kości i mięśnie

Suplementy na stawy, kości i mięśnie są przeznaczone dla każdej osoby, bez względu na wiek, czy wykonywany zawód. Dolegliwości dotyczą zarówno osób starszych, jak i tych zupełnie młodych. Skarżą się na nie pracownicy fizyczni i umysłowi, sportowcy, a także osoby pracujące wiele godzin za biurkiem. Stosowanie suplementów na kości i stawy pomaga zwalczyć ich stan zapalny i wzmocnić strukturę tkanek. Z tego względu preparaty są zalecane dla osób, u których zdiagnozowano choroby układu kostnego lub stawów. Niektóre z suplementów na kości i stawy, takie jak witamina D powinien zażywać każdy w codziennej profilaktyce. Warto pamiętać, by stosowanie leków, a najlepiej również suplementów skonsultować z lekarzem, który pomoże dobrać odpowiednie dla pacjenta środki. Suplementy diety na stawy, kości i mięśnie najlepiej działają w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą.

Jakie składniki powinny zawierać i czym powinny się wyróżniać dobre suplementy na stawy, kości i mięśnie?

Odpowiednie suplementy na stawy, kości i mięśnie powinny być zgodne z zapotrzebowaniem organizmu na składniki odżywcze. Dla zdrowia niekorzystne są zarówno niedobory, jak i nadmiary niektórych substancji. Dla przykładu zbyt duża ilość witaminy D w organizmie może skutkować osłabieniem, brakiem apetytu, drgawkami i nadpotliwością. Wybierając preparat, warto więc sprawdzić ilość konkretnych składników oraz ich wzajemny wpływ na siebie. Często okazuje się, że połączenie dwóch związków skutkuje lepszą przyswajalnością i działa efektywniej. Dobre suplementy na stawy, kości i mięśnie powinny zawierać w swoim składzie takie składniki jak:

 

 • Glukozamina

 

Glukozamina jest polecana w leczeniu i wzmocnieniu stawów. Jej rolą jest obniżenie aktywności wybranych enzymów, które biorą udział w niszczeniu chrząstek stawowych. Glukozamina odpowiada za hamowanie syntezy czynników zapalnych. Związek ten odpowiada za odpowiednie odżywienie stawów oraz zapewnienie stawom elastyczności. Warto kontrolować ilość przyjmowanej glukozaminy, ponieważ może ona wpływać niekorzystnie na poziom cukru i insuliny we krwi. Może ona także powodować tycie.

 

 • Chondroityna

 

Chondroityna należy do organicznych związków chemicznych, zbudowanych z kwasu glukuronowego. Siarczan chondroityny to suplement na kości i stawy, który w znacznym stopniu łagodzi dolegliwości bólowe. Redukuje on poranne zesztywnienie dłoni i sprawia, że uścisk dłoni przybiera na sile. Składnik ten w połączeniu z glukozaminą redukuje bóle stawów kolanowych oraz hamuje rozwój zwężania się szpary stawowej. Chondroityna występuje naturalnie w organizmie ludzkim, w postaci mazi opływającej chrząstkę stawową. 

 

 • Kwas hialuronowy

 

Jeśli chodzi o kwas hialuronowy, to jest on organicznym związkiem chemicznym, który występuje we wszystkich organizmach. Do jego podstawowych funkcji należy zatrzymanie wody w organizmie, dzięki czemu jest on jednym z najważniejszych składników mazi stawowej i chrząstki szklistej. Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie stawów, co pomaga uniknąć zwyrodnień połączeń kostnych. Brak tego składnika lub jego niedobór może skutkować ocieraniem się stawów i niedostatecznym transportem składników odżywczych. Jeśli chodzi o wybór kwasu hialuronowego jako suplementu na stawy, warto stawiać na produkty o odpowiednich rozmiarach cząsteczek. Według badań na stawy najlepiej wpływa kwas średniocząsteczkowy i wysokocząsteczkowy.

 

 • Witamina C

 

Witamina C pełni w organizmie bardzo wiele zadań. Kwas askorbinowy znalazł zastosowanie także w fizjologii mięśni szkieletowych. Witamina C odgrywa znaczącą rolę w produkcji karnityny, która zapewnia mięśniom energię do pracy. Służy ona także do produkcji kolagenu, będącego podstawowym składnikiem mięśni, stawów i kości. Poza tym badania dowiodły, że osoby spożywające regularnie witaminę C zapadają na choroby stawów rzadziej o 30%. Lekarze i dietetycy zalecają codzienną suplementację kwasu askorbinowego, który wpływa z korzyścią na cały układ ruchowy człowieka oraz wzmacnia odporność. Poza suplementacją witaminą C warto zadbać o jej pozyskanie z naturalnych źródeł, takich jak cytrusy, jagody, truskawki, czy żurawina. Jest to niezbędny składnik każdej diety.

 

 • Kolagen 

 

Kolagen jest polimerem naturalnym, który pełni funkcję białka budulcowego. Warto wiedzieć, że stanowi on ponad 30% wszystkich białek w ludzkim ciele. Jest on bardzo ważnym elementem budowy skóry, zębów, kości, stawów, mięśni, czy ścięgien. Jego rola jest na tyle ważna, że jest nazywany białkiem młodości. Suplementacja kolagenem zwiększa wytrzymałość ścięgien, stawów i więzadeł, przyspiesza regenerację mięśni oraz poprawia kondycję skóry.

Najczęściej zadawane pytanie związane z suplementami diety

Zobacz wszystkie naturalne suplementy diety dostępne w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium