.
Filtrowanie
Producent
Dostępność
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Kategorie blog

Suplementy diety w kapsułkach - Pięciornik

Pięciornik kurze ziele to bylina zaliczana do rodziny różowatych. Znany jest również jako kurzyślad, panieński korzeń czy pięciornik leśny. Ta wyjątkowa roślina występuje przede wszystkim w lasach liściastych i iglastych. Niezbyt duże wymagania dotyczące warunków sprawiają, iż bez problemu radzi sobie zarówno na terenach podmokłych, jak i niemal totalnie suchych. Naturalnie rośnie przede wszystkim w Azji oraz w Europie. Charakteryzuje się nietuzinkową budową listków, które w kształcie przypominają ząbkowane jajo oraz intensywnie żółtymi kwiatkami z czterema płatkami. Kłącze pięciornika dosyć powszechnie stosowano jako element past do zębów, a także jako barwnik do farbowania tkanin. Niezwykłe właściwości pięciornika sprawiają jednak, że jest też uznawany za roślinę leczniczą.

Skład pięciornika

Pięciornik to bardzo dobre źródło garbników, które najczęściej są stosowane w sytuacjach podrażnienia skóry. Skutecznie hamują rozwój bakterii oraz wolnych rodników. Roślina bogata jest także w garbniki hydrolizujące, m.in. agrimoninę oraz istotne z perspektywy organizmu kwasy organiczne, np. askorbowy, elagowy i chinowy. W składzie znajdują się również cholina, wspierająca pracę mózgu i wzmacniająca pamięć oraz cenne sole mineralne i związki żywicowe. Warto również dodać, że pięciornik kurze ziele to także bardzo dobre źródło witaminy C, która odgrywa wielką rolę w ludzkim organizmie. To za jej sprawą dochodzi do szybkiego gojenia ran. Witamina C wzmacnia zęby i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Poza tym wspomaga także wiele procesów zachodzących w ciele człowieka.

Właściwości pięciornika

Do najważniejszych właściwości pięciornika zaliczyć należy możliwości ściągające. Roślina ta jest wyjątkowo dobrym surowcem ściągającym, który powszechnie stosuje się zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Zdecydowanie wspomaga podczas leczenia dokuczliwych stanów zapalnych jamy ustnej również ze względu na silne właściwości przeciwzapalne. Wykazuje również właściwości przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Jest środkiem cieszącym się także właściwościami przeciwbólowymi oraz przeciwobrzękowymi. Lista leczniczych możliwości zdaje się jednak nie mieć końca, ponieważ pięciornik wykazuje również właściwości przeciwwymiotne, przeciwkrwotoczne oraz przeciwbiegunkowe.

Kto powinien sięgać po pięciornik?

Pięciornik to bez wątpienia dobra propozycja dla osób zmagających się z wszelkimi stanami zapalnymi w obrębie jamy ustnej. Ze względu na właściwości przeciwzapalne oraz ściągające, pozwala na skuteczną redukcję objawów i bolesnych zmian. Z całą pewnością jest to idealna roślina w przypadku osób zmagających się regularnie z biegunkami oraz nudnościami, które implikują wymioty. Pięciornik lub suplementy diety z pięciornikiem wspomagają organizm zmagający się z zakażeniami bakteryjnymi i zatruciami pokarmowymi. Są dobrym wyborem w przypadku osób borykających się z zapaleniem jelita grubego. Zaleca się również stosowanie jako wsparcie w przypadku czerwionki oraz duru brzusznego. Warto dodać, że preparaty do użytku zewnętrznego na bazie pięciornika stosuje się w przypadku hemoroidów, oparzeń, stanów zapalnych pochwy, sromu i odbytu. Zdecydowanie zaleca sie suplementację osobom, które zmagają się z rozmaitymi dolegliwościami skórnymi, w tym z trądzikiem. Pięciornik to idealne wsparcie w przypadku silnych zatruć pokarmowych i zaburzeń z nim związanych.

W jakiej formie przyjmować pięciornik kurze ziele?

Dosyć powszechnym sposobem na suplementację pięciornika są wygodne w aplikowaniu kapsułki z ekstraktem z rośliny. Dla wielu osób to zdecydowanie najlepsza metoda przyjmowania niezwykle cennych składników znajdujących się w pięciorniku. Warto jednak również wziąć pod uwagę inne możliwości, uwzględniając indywidualne potrzeby. Dosyć dużą popularnością cieszą się ekstrakty w postaci kropelek, które są stworzone na bazie większej ilości leczniczych ziół, w tym pięciornika. Tego rodzaju kropelki mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci. Osoby zmagające się z problemami w obrębie jamy ustnej mogą z kolei zdecydować się na pastę do zębów z ekstraktem z pięciornika. Przed zakupem warto spojrzeć na ulotkę ze składem danego produktu. Bardzo często można spotkać się bowiem z ekstraktami, w których znajdują się zaledwie śladowe ilości pięciornika. Najlepszym wyborem będą ekstrakty i suplementy z jego dużą zawartością lub mieszanki ziołowe, które doskonale ze sobą współpracują, wspomagając organizm na wielu płaszczyznach.

Przeciwwskazania

Pięciornik to roślina o niebywałych właściwościach. Stosowany doustnie może jednak wywoływać skutki uboczne w postaci bólu brzucha. Z pewnością nie powinny sięgać po roślinę osoby borykające się z alergią na którykolwiek ze składników pięciornika. Do tej pory nie przeprowadzono również wystarczających badań pod kątem kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Warto zatem w takim przypadku skonsultować się z lekarzem. Osoby przyjmujące regularnie leki na posiadane dolegliwości, również powinny ewentualną suplementację skonsultować z lekarzem.

 

Najczęściej zadawane pytanie związane z suplementami diety

Zobacz wszystkie naturalne suplementy diety dostępne w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium