.
Filtrowanie
Kategorie blog

Suplementy diety w kapsułkach - Maślan sodu

Maślan sodu to związek, który jest wytwarzany przez nasze jelita w procesie fermentacji bakteryjnej. Ta naturalna substancja znajduje się w gronie krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych o niebagatelnym znaczenie dla właściwej pracy naszego organizmu. Występuje również pod nazwą soli sodowej kwasu masłowego i stanowi niezwykle ważny element z perspektywy komórek nabłonkowych jelit. Jakiekolwiek niedobory maślanu sodu są niemal natychmiast odczuwalne. Osoby zmagające się z konkretnymi dolegliwościami powinny sięgać po sól sodową kwasu masłowego, którą w sklepie można dostać wyłącznie w formie cennego suplementu diety.

Właściwości maślanu sodu

Głównym zadaniem maślanu sodu jest wspieranie pracy jelit poprzez korzystny wpływ na rozwój mikrobioty w jelitach, a także właściwą pracę śluzówki znajdującej się w przewodzie pokarmowym. To również od ilości wytwarzanego w organizmie maślanu sodu zależy działanie przeciwzapalne oraz immunoregulacyjne. Ta niepozorna substancja wytwarzana przez bakterie znajdujące się w jelitach, decyduje o całej pracy jelit, a także komforcie człowieka w codziennym życiu. Jakiekolwiek niedobory maślanu sodu mogą zdecydowanie negatywnie wpłynąć na stan zdrowia jelit, bowiem zadaniem tego związku jest zapewnienie ochrony. Ponadto, wpływa na poprawną regenerację i działa na jelita odżywiająco. Nie od dziś wiadomo, że osoby zmagające się z bólem związanym z chorobami układu pokarmowego sięgają po sól sodową kwasu masłowego, by znacząco zminimalizować bolesne objawy dolegliwości. Nic zatem dziwnego w tym, że dla wielu osób maślan sodu stał się synonimem znacznie lepszego komfortu życia.

Kto powinien sięgać po suplementy z maślanem sodu?

Maślan sodu w postaci suplementu diety to dobre rozwiązanie w przypadku osób zmagających się z różnymi dolegliwościami dotyczącymi układu pokarmowego. Ma zbawienny wpływ na kondycję oraz pracę jelit, a zatem powinny się nim zainteresować osoby borykające się w tej materii z rozmaitymi dolegliowościami. Suplement diety w takiej formie jest zalecany osobom zmagającym się z chorobą uchyłkową jelit, która bardzo często, przez długi okres nie wiąże się z żadnymi objawami. Jest jednak chorobą dotykającą coraz większej ilości ludzi i jedynie odpowiednie działanie jest w stanie zagwarantować ludziom właściwy komfort życia. Z pewnością po suplement w takiej formie powinny sięgać osoby, które borykają się z zapaleniem zbiornika jelit oraz nieswoistą chorobą zapalną jelit. Maślan sodu bardzo często jest zalecany także w ramach regeneracji po przebytej biegunce infekcyjnej oraz w sytuacji zaburzeń czynnościowych jelit.

Zastosowanie maślanu sodu

Ten cenny związek powstający w jelitach znajduje zastosowanie w bardzo wielu przypadkach. Lekarze oraz dietetycy zalecają regularną suplementację osobom, które zmagają się z zespołem jelita drażliwego, czyli przewlekłą chorobą układu pokarmowego o niezwykle wyczerpującym charakterze. Z pewnością warto rozważyć suplementacją maślanu sodu także w przypadku częstych niestrawności, bóli brzucha, biegunek i zaparć. Kojąco wpłynie na wnętrze jelit, usprawniając ich pracę i dbając o ich dobrą formę. Uzupełnianie maślanu sodu powinno dotyczyć również osób borykających się ze stanami zapalnymi żołądka oraz jelit, chorobą wrzodową, upośledzeniem procesu wchłaniania czy niewłaściwym składem flory jelitowej.

Przeciwwskazania

Jako naturalny składnik jelit maślan sodu w formie suplementu diety na ogół nie stanowi żadnego problemu dla większości ludzi. Jest wręcz wskazany w przypadku osób, które zmagają się z często bolesnymi dolegliwościami układu pokarmowego. Warto jednak pamiętać, że eksperci odradzają suplementy z maślanem sodu w przypadku kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Należy się wówczas skontaktować z lekarzem i uzyskać odpowiednie informacje o możliwości suplementowania maślanu sodu. Również osoby przyjmujące różnego rodzaju lekarstwa powinny skontaktować się z lekarzem w celu wyeliminowania niepożądanych reakcji. Z pewnością suplement w kapsułkach nie powinien być podawany dzieciom, które borykają się z zaburzeniami połykania.

W jakiej formie występują suplementy z maślanem sodu?

Suplementy z maślanem sodu najczęściej występują w formie wygodnych w aplikowaniu kapsułek. Dosyć dużym zainteresowaniem cieszą się te stworzone z celulozy roślinnej, która jest przyjazna weganom i wegetarianom. Dosyć często można się spotkać również z kapsułkami, w których maślan sodu jest zaledwie jednym z wielu elementów składu. Warto i takie suplementy wziąć pod uwagę, gdyż na ogół składają się one z doskonałej jakości elementów naturalnych wspomagających pracę jelit również na innych płaszczyznach. Jednocześnie osoby, które miewają opór przed połykaniem nieco większych kapsułek, mogą zdecydować się na maślan sodu w wersji małych tabletek. Ta substancja odznacza się charakterystycznym zapachem zjełczałego masła, dlatego kapsułkowa forma zdaje się być najlepszym wyborem.

Najczęściej zadawane pytanie związane z suplementami diety

Zobacz wszystkie naturalne suplementy diety dostępne w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium