.
Filtrowanie
Dostępność
Nowość
Promocja
Kategorie blog

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Zalety kubków menstruacyjnych

Produkt ten ma kształt małej miseczki, wykonanej przeważnie z silikonu. W przeciwieństwie do tamponów czy podpasek, miseczka nie wchłania krwi menstruacyjnej, a jedynie ją magazynuje, dlatego w czasie miesiączki w kubeczkach menstruacyjnych należy dbać o zachowanie higieny i regularnie je opróżniać oraz czyścić. Chociaż produkt ten jest nowością dla polskich konsumentów, to znany był już na początku zeszłego wieku. Jednak ze względu na wzrost dostępności jednorazowych alternatyw jakie stanowi tampon czy podpaska, cieszył się niewielką popularnością. Dziś kubek menstruacyjny przeżywa prawdziwy renesans, można z niego korzystać wielokrotnie, przez co w znacznym stopniu przyczynia się do minimalizacji odpadów generowanych przez kobiety. Jest to też rozwiązanie opłacalne finansowo, za produkt płaci się raz i można z niego korzystać przez wiele lat. Poza tym silikon jest bezpieczny hipoalergiczny i dla zdrowia - nie podrażnia zatem skóry. Używanie kubeczków menstruacyjnych podczas okresu pozwala też zachować odpowiedni współczynnik pH w pochwie, dzięki czemu przyczynia się do prawidłowej higieny intymnej bez dodatkowych środków higienicznych.

Sposób działania

Aplikacja kubka jest bardzo prosta, miseczkę należy zgiąć na pół, a następnie wprowadzić do wnętrza ciała od szerszej strony, usadawiając ją w optymalnym miejscu. Następnie trzeba rozluźnić mięśnie a miseczka sama dopasuje się do kształtu pochwy. Należy pamiętać o tym, żeby nie wprowadzać miseczki zbyt głęboko, może to prowadzić do wyciekania krwi menstruacyjnej z macicy na zewnątrz. Miseczka może przebywać wewnątrz ciała nawet do 12 godzin, jednak zalecane jest, aby w miarę możliwości wyciągać ją co kilka godzin. W tym celu najlepiej udać się do toalety, gdzie należy delikatnie chwycić za wystającą końcówkę miseczki, ścisnąć jej podstawę i energicznie pociągnąć w dół. Po opróżnieniu menstruacyjnego kubeczka z krwi, w celu zachowania higieny, należy go umyć letnią wodą lub wyczyścić z pomocą specjalnych chusteczek.

Jaki model kubeczka wybrać?

Na rodzimym rynku dostępnych jest wiele marek kubeczków, jedną z bardziej popularnych jest Intimina, którą polskie konsumentki mogą kojarzyć z modelem Lily Cup. Produkt dostępny jest w kilku wariantach i rozmiarach, dzięki czemu można lepiej dopasować go do indywidualnych potrzeb. Wersja Compact, dostępna w rozmiarze A i B, jest bardzo wygodna, miseczkę można złożyć i przechowywać w specjalnym pojemniczku. Dzięki temu kubek menstruacyjny mamy zawsze przy sobie, co jest szczególnie ważne dla Pań mających nieregularne miesiączki. Kobiety, które szukają alternatywy dla podpasek i tamponów i pierwszy raz wybierają menstruacyjne kubeczki, powinny wybrać modele Lily Cup One wykonane z silikonu. Kształt miseczki umożliwia jej szybkie i łatwe wprowadzenie i aplikację, zaopatrzona jest też w wygodną końcówkę, ułatwiającą jej wyjmowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium