Opinie o Nas

Suplementy diety na Krążenie

Zastanawiasz się, jakie suplementy na krążenie krwi sprawdzą się najlepiej? Okazuje się, że wybór produktów na rynku jest szeroki, a nawet najbardziej zbilansowana dieta wymaga suplementacji. W końcu odpowiednie krążenie krwi jest kluczowe dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Suplementy na krążenie krwi – co warto o nich wiedzieć?

Przyjmowanie dawki ziół i witamin może poprawić przepływ krwi w całym ciele lub jego poszczególnych narządach. Do suplementów na krążenie należą witaminy z grupy B oraz witamina C, E, K2 i żelazo. Lekarstwa z domieszką ziół to naturalny sposób na zachowanie zdrowia. Do najbardziej popularnych ziół należy pieprz czarny, pieprz Cayenne, imbir, miłorząb japoński, głóg, tymianek, czy kurkuma. Wiele z tych przypraw jest stosowanych w kuchni polskiej, choć mało kto wie, że zioła te wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Sam miłorząb japoński rozrzedza krew, co wspomaga jej przepływ przez naczynia krwionośne. Do często stosowanych suplementów na krążenie należy także sok z jarzębiny, czarny bez, ekstrakt z kasztanowca, L-arginina, olej z rokitnika tłoczony na zimno oraz nalewka z mięty. Stosowanie tego typu specyfików wzmacnia układ odporności i reguluje metabolizm.

Czym jest układ krążenia? 

Układ krążenia to zamknięty układ w ciele człowieka, w którym krew porusza się w ciągłym obiegu. W skład układu krążenia wchodzi serce oraz naczynia krwionośne, do których zaliczają się żyły, tętnice i naczynia włosowate. Dzięki zastawkom w żyłach i sercu możliwy jest przepływ krwi w jednym kierunku. Układ krwionośny w ciele pełni w organizmie bardzo ważną rolę – dostarcza tlen i składniki odżywcze do wszystkich komórek w ciele. Mogą one poruszać się dzięki tętnicom, które odprowadzają krew z serca. Z kolei żyły przenoszą krew z powrotem do serca.

Choroby układu krążenia

Według statystyk najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce są choroby układu krążenia. Są groźne, ponieważ wiele z nich rozwija się przez długi czas w sposób bezobjawowy. Aby uniknąć chorób kardiologicznych, należy poddać się badaniom, redukować ryzyko ich powstania oraz hamować rozwój schorzeń. Zalecamy przeprowadzanie regularnych badań kontrolnych, których częstotliwość jest uwarunkowana wiekiem pacjenta. 

Najczęściej występujące choroby układu krążenia to:

 • zawał mięśnia sercowego,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • wszelkie zaburzenia rytmu serca,
 • udar mózgu,
 • niewydolność serca,
 • miażdżyca.

Często zdarza się, że wymienione choroby występują w jednym czasie. Dla przykładu podczas leczenia miażdżycy ryzyko zachorowania na zawał serca jest znacznie wyższe, niż u pacjentów, którzy nie zmagają się z chorobami układu krążenia. Z tego względu diagnostyka schorzeń kardiologicznych wymaga kompleksowego podejścia. Ważne jest zarówno branie tabletek, jak i suplementów na krążenie krwi. Tylko profilaktyka i konsekwentne działania mogą dać pożądane efekty.

Kiedy należy zażywać suplementy diety na krążenie krwi?

Suplementy na krążenie krwi są potrzebne w przypadku wystąpienia niedoborów. Warto zadbać o odpowiedni poziom komórek we krwi, który może obniżyć ciśnienie krwi, poprawić krążenie oraz usprawnić odżywianie komórek. Preparaty wspomagające krążenie krwi są zalecane osobom, które stronią od aktywności fizycznej i prowadzą niezdrowy tryb życia. Suplementy są przeznaczone dla osób, które zmagają się z problemem słabego krążenia, objawiającego się zimnymi stopami i rękoma. Pacjenci cierpiący na słabe krążenie zmagają się z zaburzeniami poznawczymi, ponieważ ich mózg nie jest dotleniony. Każdy, kto zauważy u siebie podobne objawy, powinien jak najszybciej skonsultować się lekarzem.

Jakie składniki powinny zawierać i czym powinny się wyróżniać dobre suplementy na krążenie krwi?

Dobre suplementy na krążenie powinny tworzyć kompozycję składników odżywczych, których działanie jest udowodnione naukowo. Do najważniejszych składników tego typu suplementów należy:

 

 • Diosmina

 

Jest to substancja, która pomaga zachować odpowiednie krążenie żylne w kończynach dolnych. Diosmina stanowi organiczny związek chemiczny z grupy flawonoidów. Została ona wyizolowana z owoców z roślin i owoców cytrusowych i jest otrzymywana jako efekt syntezy. Dowiedziono, że diosmina skutecznie ochrania naczynia krwionośne.

 

 • Hesperydyna

 

Hesperydyna to związek chemiczny z grupy flawonoidów. Jej rolą jest wspomaganie serca. Substancja ma działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Warto dodać, że obniża ona poziom cholesterolu i innych lipidów we krwi. Do jej zalet należy zmniejszenie przepuszczalności naczyń włosowatych oraz ochrona kolagenu przed uszkodzeniami. Według niektórych naukowców hesperydyna zapobiega powstawaniu nowotworów. 

 

 • Kasztanowiec

 

Jeśli chodzi o kasztanowiec, posiada on wiele funkcji w układzie krwionośnym. Przede wszystkim wspomaga on utrzymanie prawidłowego krążenia żylnego, wspomaga proces mikrokrążenia oraz redukuje uczucie ciężkich nóg. Kasztanowiec to naturalny środek stosowany w walce z żylakami.

 

 • Pestki winogron

 

Pestki winogron stanowią bogate źródło związków chroniących układ krążenia. Warto je zażywać, ponieważ wspomagają krążenie żylne, pomagają w utrzymaniu integralności naczyń krwionośnych oraz wspomagają utrzymanie odpowiedniego ciśnienia krwi. Co istotne, pestki winogron oczyszczają krew ze składników powstałych przy spożywaniu alkoholu oraz leków. 

 

 • Witamina C

 

Witamina C ma duży wpływ na rozrzedzenie krwi i usuwanie z organizmu toksyn oraz bakterii. Jej zadaniem jest zadbanie o prawidłową produkcję kolagenu, który gwarantuje odpowiednie funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Witamina C wzmacnia, ale także uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega tworzeniu się siniaków oraz krwawienia. Dzięki niej naczynia krwionośne są także bardziej elastyczne.

 

 • Trokserutyna

 

Jest to substancja, która ułatwia przepływ krwi przez naczynia włosowate oraz przyczynia się do hamowania zlepiania się płytek krwi. Trokserutyna jest stosowana w postaci tabletek, żelu lub kropli do oczu. Substancja często występuje w połączeniu z kwasem askorbinowym lub wyciągiem z kasztanowca. Jej zaletą jest również zwiększanie napięcia i elastyczności naczyń włosowatych.

Najczęściej zadawane pytanie związane z suplementami diety

Zobacz wszystkie naturalne suplementy diety dostępne w naszym sklepie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium