.
Filtrowanie
Producent
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Kategorie blog

Jerzy Zięba

Medycyna niekonwencjonalna propagowana jest przez specjalistów, którzy odkryli, jak bardzo skuteczne są wszelkie naturalne rozwiązania — jednym z nich jest właśnie Jerzy Zięba. Książki jego autorstwa są od wielu lat niezwykle popularne, dlatego warto poznać wartości, które propaguje w dziedzinie zdrowego stylu życia przekonać się, czy mogą być one dla nas pomocne — a jeśli tak, to w jaki sposób?

Książka Ukryte terapie Jerzy Zięba Książka Ukryte terapie Jerzy Zięba
Cena: 49,90 zł
szt.
UKRYTE TERAPIE CZĘŚĆ 3 TOM 1 I 2 Jerzy Zięba UKRYTE TERAPIE CZĘŚĆ 3 TOM 1 I 2 Jerzy Zięba
Producent: Purana
Cena: 115,00 zł
szt.

Kim jest Jerzy Zięba?

Jerzy Zięba jest polskim publicystą, propagatorem naturopatii i medycyny niekonwencjonalnej. Na początku lat osiemdziesiątych został magistrem inżynierem, a nieco później ukończył pierwsze kursy dotyczące hipnozy klinicznej. Na początku lat dwutysięcznych wrócił do Polski i natychmiast zajął się propagowaniem alternatywnych metod leczenia, publikując filmy czy artykuły prasowe, a także prowadząc wykłady. Niedługo potem założył markę Visanto, która zajmuje się sprzedażą suplementów diety.

Na przestrzeni lat Jerzy Zięba został członkiem Rady Naukowej stowarzyszenia Polska Akademia Zdrowia, jednym z tłumaczy książki Uffego Ravnskova „Cholesterol — naukowe kłamstwo” oraz prezesem zarządu fundacji „Polacy dla Polaków”, która refinansowała zakup olejku CBD rodzicom dzieci cierpiących m.in. na padaczkę. Zajmuje się także hipnoterapią, która polega na wprowadzaniu człowieka w stan pogłębionej relaksacji. Ta metoda psychoterapeutyczna jest stosowana m.in. w celu łagodzenia bólu czy redukcji stresu. Jerzy Zięba jest postacią bardzo dwuznaczną w świecie medycyny niekonwencjonalnej. W związku z tym spotyka się ze sprzeciwem wielu środowisk akademickich, jednakże posiada też licznych zwolenników, którym pomogły jego kontrowersyjne metody.

Najsłynniejsze teorie Jerzego Zięby — co należy o nich wiedzieć?

Jerzy Zięba cieszy się wielką popularnością wśród miłośników medycyny niekonwencjonalnej, ponieważ towarzyszy mu reputacja osoby, która nie boi się publicznie wygłaszać swoich odważnych tez. Jest bezpardonowy i nie zniechęca go nagonka najróżniejszych środowisk, które nie zgadzają się z proponowanymi przez niego metodami. Autor bestsellerowych książek pozostaje konsekwentny i skupia się przede wszystkim na osobach szukających pomocy.

Ważni są dla niego również ludzie, którym jego wskazówki pomogły w walce z najróżniejszymi chorobami. Jerzy Zięba jest jednym z propagatorów tezy mówiącej o tym, że witamina C stosowana dożylnie leczy wiele chorób i dolegliwości. Zakłada również, że witamina B3 może być pomocna w leczeniu schizofrenii. Ponadto autor popularnych publikacji zaleca leczenia amigdaliną, nanosrebrem i wodą utlenioną.

Jerzy Zięba — jakie są jego najważniejsze publikacje?

Jerzy Zięba jest autorem kilku publikacji, które zyskały ogromną popularność na polskim rynku. Do najpopularniejszych z nich należą trzy części serii „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie"? W pierwszej części autor skupia się na kwestii leczenia choroby, a nie jej objawów. Skupia się także na roli witaminy C w ludzkim organizmie — w kolejnych rozdziałach można przeczytać o tym, ile witaminy C potrzebuje człowiek, jak długo jest ona w stanie przetrwać w ludzkim organizmie i jaki ma związek z kamieniami w nerkach.

Autor rozprawia się z wieloma mitami na ten temat i szczegółowo objaśnia poszczególne aspekty działania witaminy C. Natomiast druga część serii poświęcona jest w szczególności tłuszczom zwierzęcym i chorobie wieńcowej serca. Jerzy Zięba rozprawia się z teoriami dotyczącymi cholesterolu, przyjmując, że największy wpływ na naszą wiedzę w tym zakresie mają lobbyści pracujący w firmach farmaceutycznych. Autor przekonuje, że teorie o złym cholesterolu są podyktowane przede wszystkim przez tych, którzy chcą zarobić na sprzedaży leków obniżających poziom cholesterolu.

Kontrowersyjne poglądy autora stoją w sprzeczności z poglądami wielu lekarzy, ale mimo to cieszą się ogromną popularnością. Dzieje się tak, ponieważ Jerzy Zięba w sposób bezpardonowy podważa akademickie tezy, często doprowadzając do tego, że cierpiący pacjenci w końcu odczuwają ulgę w trakcie niekonwencjonalnej terapii. Warto jednak pamiętać o tym, żeby wybraną przez siebie terapię z poradników Jerzego Zięby skonsultować ze swoim lekarzem.

Jakie są opinie na temat porad Jerzego Zięby?

Nie da się ukryć, że Jerzy Zięba jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie medycyny niekonwencjonalnej w Polsce. Jego poglądy zazwyczaj wywołują burzę w sferach akademickich, ponieważ wielu lekarzy oddanych tradycyjnym metodom nie pochwala oryginalnych, nowoczesnych i często prowokacyjnych metod leczenia. Tymczasem po drugiej stronie barykady stoją wszyscy ci, którym Jerzy Zięba na przestrzeni lat pomógł. Jego metody budzą więc sprzeczne reakcje, a z roku na rok mają jednocześnie coraz więcej przeciwników, jak i zwolenników. Książki autorstwa Jerzego Zięby pt. „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie?” znaleźć można na stronie Zdrowo Odlotowo — dostępne są wszystkie trzy części. Oprócz tego istnieje również opcja zakupu suplementów marki Visanto.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium