.
Filtrowanie
Dostępność
Nowość
Promocja
Kategorie blog

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Butelki na wodę

Woda jest towarem deficytowym, dlatego o wodę pitną należy dbać. Są miejsca na świecie, gdzie ciągle brakuje wody, a ludzie muszą pokonywać pieszo wiele kilometrów, by się w nią zaopatrzyć. Dlatego dostęp do wody powinniśmy należycie szanować i odpowiednio się z nią obchodzić. Picie wody z plastikowych butelek sprawia, że jej jakość się pogarsza. Plastik reaguje z wodą i może sprawiać, że szkodliwe związki się do niej przedostaną. Zagrażają one, chociażby rozwojowi płodu, dlatego szczególnie kobiety w ciąży powinny dbać o spożywanie wody z bezpiecznych ekologicznych butelek na wodę, a nie plastikowych butelek z BPA. Ten związek może powodować wady rozwojowe płodu. Jest też szkodliwy dla zdrowia i może powodować zaburzenia układu nerwowego, endokrynnego czy rozrodczego. Może przyczyniać się do rozwoju nowotworów, cukrzycy, a także otyłości. Warto zatem sięgać po butelkę na wodę wolną od bisfenoli.

Butelki na wodę – dlaczego warto z nich korzystać

Generujemy coraz więcej plastiku, który w konsekwencji trafia do mórz i oceanów. Drobinkami plastiku żywią się zwierzęta i niestety bardzo często od tego giną. Można zapobiec degradacji środowiska, ograniczając zużycie plastiku, a najlepiej całkowicie eliminując go ze swojego życia. Wymaga to sporo wysiłku, ale jest możliwe. Warto zacząć od wyboru butelek na wodę wielorazowego użytku wykonanych z bezpiecznych materiałów, które poddawane są recyklingowi. Takie butelki nie reagują z żywnością, nie powodują zmiany smaku napojów, czy są odporne na rozwój pleśni, czy grzybów na ich powierzchni. Jeśli chcesz być eko, a jednocześnie pić zdrową wodę, to koniecznie sięgnij po eko butelki na wodę.

Rodzaje butelek na wodę

Szklane butelki na wodę są znane od lat. Właściwie najpierw to one królowały, zanim zostały wyparte przez plastik. Dziś wraca się do tego, co było, zwracając uwagę, że zarówno woda, jak i napoje ze szklanych butelek smakują po prostu lepiej. Szklane butelki na wodę mają wysoką odporność temperaturową i można je myć w zmywarkach. Jednocześnie nie wpływają na smak napoju. Oczywiście szkło jako materiał przepuszczający światło może się nagrzewać, zatem nie będzie najlepszym wyborem do outdoorowych aktywności latem, jednak w domu sprawdzi się świetnie. Na zewnątrz można za to bez problemu korzystać z butelek termicznych. Gwarantują one utrzymanie temperatury ciepłego napoju. Jeśli chcesz mieć zawsze przy sobie ulubioną kawę czy herbatę, to koniecznie postaw na taki rodzaj butelek, jednak sprawdzą się one również na wodę. Oprócz stalowej konstrukcji najczęściej mają jeszcze obudowę z tworzywa, która gwarantuje pewny chwyt, dzięki czemu powierzchnia nie jest śliska. Kolejnym rodzajem butelek, które powinny być na wyposażeniu wszystkich miłośników ekologicznego podejścia do życia, są butelki bambusowe. Warto podkreślić, że świetnie się sprawdzają, gdyż nie reagują z żywnością, neutralizują czynniki zewnętrzne, w tym drobnoustroje, zatem na ściankach nie będzie gromadził się i rozwijał grzyb ani bakterie. Butelka bambusowa jest lekka i ładnie pachnie, a jednocześnie ów zapach nie przenika do napoju.

Ekologiczna butelka na wodę z bambusa może być doposażona w silikonowy korek, który zapobiega jej przeciekaniu. Jeśli szukasz uniwersalnych i lekkich butelek, których możesz używać podczas wielu outdoorowych aktywności, to są to na pewno butelki tritanowe. Ten materiał powstaje z polimerów pochodzenia naturalnego i syntetycznego, które uzyskiwane są w reakcji polikondensacji alkoholu z kwasem. Na pierwszy rzut oka butelka na wodę z Tritanu prezentuje się jak butelka szklana, jednak jest lżejsza od szkła. Warto podkreślić, że to tworzywo jest wolne od BPA, ale i BPS, czy aktywności estrogenowej. Jest zatem bezpiecznym materiałem dla kobiet w ciąży i powinny one sięgać właśnie po takie butelki do picia. Warto podkreślić, że jest to materiał, który sprawdza się do tworzenia elastycznych i wysoce odpornych na czynniki zewnętrzne butelek na wodę. Po zamrożeniu cieczy butelka nie pęknie, nie nagrzewa się też pod wpływem promieniowania UV. Jednak to nie wszystkie zalety. Butelka do wody z Tritanu jest łatwa w czyszczeniu. Takie butelki można wyparzać, a także myć w zmywarce. To doskonała alternatywa dla klasycznego plastiku i zdecydowanie warto zainwestować w takie butelki, które z pewnością w niedługim czasie zrewolucjonizują rynek, choć można powiedzieć, że już to czynią, ponieważ ich zalety dostrzega coraz więcej zadowolonych użytkowników.

Jaką butelkę na wodę wybrać?

Jeżeli chodzi o tworzywo to na pewno najlepiej sprawdzą się butelki na wodę z Tritanu. Mają tak liczne zalety, że w istocie trudno to przebić. Z tworzywa sprawdzi się też bambus, zwłaszcza jeśli szukasz dodatków do skandynawskiej kuchni albo takiej urządzonej w japońskim stylu bądź z połączenia dwóch minimalistycznych stylów, czyli japandi. Szklane butelki mogą mieć naprawdę ciekawy design, dodatkowe tłoczenia dodają im oryginalności. Taki element świetnie będzie się prezentował w kuchni retro, ale i nowoczesnej. Jeśli chodzi o outdoorowe aktywności, to latem najlepiej wybierać butelki z Tritanu bez BPA. Z kolei zimą na pewno świetnie sprawdzą się butelki termiczne. Wszystkie mają ergonomiczne kształty, ułatwiające picie. Warto wybrać stylową ekologiczną butelkę na wodę na prezent. Świetnie sprawdzi się na imieniny, a także na parapetówkę. Oczywiście warto zakupić taką butelkę dla siebie i korzystać z niej każdego dnia!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium