.
Kategorie blog

Almanach


Medycyna klasyczna i naturalna cieszą się coraz to bardziej rosnącą popularnością. Dzieje się tak, ponieważ od kilku lat wśród najważniejszych trendów na całym świecie niezmiennie znajduje się zdrowy tryb życia i odżywiania się, a tym samym naturalne metody leczenia niektórych dolegliwości i chorób. Nie zawsze są one w stanie zastąpić ciężką farmakologię, ale w wielu sytuacjach mogą stanowić ogromne wsparcie, gwarantując efekty bez przeciążania organów wewnętrznych. Wiele ciekawych informacji i wskazówek na ten temat można znaleźć w popularnym almanachu, w którym znajdują się najciekawsze artykuły miesięcznika „Zdrowie bez leków".

Almanach — czym jest?

Almanach to określenie używane powszechnie w odniesieniu do publikacji periodycznych lub jednorazowych, w których zebrano określone artykuły i informacje. W tym wypadku mowa o almanachu będącym zbiorem najciekawszych artykułów z pisma „Zdrowie bez leków". Miesięcznik ten bardzo szybko zyskał ogromną popularność i zaufanie czytelników, ponieważ tworzony jest przez ludzi kierowanych pasją. Twórcy miesięcznika inspirują czytelników do wychodzenia naprzeciw chorobom i dolegliwościom, które mogą nas spotkać na różnych etapach życia. Zakładają bowiem, że to człowiek ma największy wpływ na to, jak funkcjonuje jego organizm, przez co jest w stanie powstrzymać rozwój wielu chorób lub też radzić sobie z nimi, stosując naturalne terapie.

„Almanach” a medycyna klasyczna

Twórcy „Almanachu” miesięcznika „Zdrowie bez leków” nie mają zamiaru walczyć z medycyną klasyczną, a jedynie proponują  naturalne rozwiązania, które są nie tylko skuteczne, ale — co ważne, cenione także przez lekarzy. Eksperci piszący dla cenionego „Almanachu” przekonują, że istnieje kilka czynników wpływających mocno na nasze zdrowie i wszystkie z nich jesteśmy w stanie sami sobie zapewnić. Do czynników tych należą przede wszystkim odpowiednia dieta oraz aktywny, zdrowy styl życia. Częste spożywanie zbyt dużych ilości lekarstw może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia dolegliwych skutków ubocznych. Nie inaczej jest w przypadku chorobliwej otyłości, która stanowi źródło problemów związanych nie tylko ze stawami, ale również sercem i wieloma innymi narządami.

Jakie leczenie proponują twórcy „Almanachu"?

Artykuły znajdujące się w obszernych zbiorach są tworzone przez praktyków medycyny akademickiej, którzy dzielą się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Chętnie sięgają po wielowiekowe tradycje krajów azjatyckich, w których od pokoleń wykorzystywano naturalne środki do radzenia sobie z najróżniejszymi dolegliwościami i chorobami. W artykułach znajduje się sporo wskazówek dotyczących codziennej diety i zdrowych rytuałów, nawiązujących na przykład do ajurwedy. Znaleźć można w nich również metody leczenia konkretnych dolegliwości.

Autorzy popularyzują między innymi fitoterapię, czyli leczenie ziołami, refleksoterapię, czyli akupunkturę oraz holistyczne podejście do pacjenta. W drugiej części „Almanachu” czytelnicy mają okazję poznać potwierdzone naukowo dane na temat farmakologicznego działania żywności oraz składników roślinnych. W dobie zakrojonych na szeroką skalę badań nad superfood okazuje się, że wiele znakomitych antybiotyków, antyoksydantów czy środków o działaniu przeciwzapalnym lub usprawniającym pracę układu trawiennego, znajdziemy nie tylko w aptece, ale i w sklepie z warzywami.

Autorzy przekonują, że zbilansowana dieta, w której nie brakuje składników o właściwościach leczniczych, soli mineralnych i witamin, to klucz do tego, aby zapewniać organizmowi narzędzia do walki z najróżniejszymi chorobami. Z kolei część trzecia porusza przede wszystkim temat odporności, którą jesteśmy w stanie poprawić dzięki medycynie klasycznej i naturalnej. Jak się okazało, w wielu sytuacjach możemy poradzić sobie sami, skutecznie wspomagając działanie naszego organizmu.

Najpopularniejsze receptury „Almanachu” — które z nich warto poznać?

Piąta część „Almanachu” cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest najbardziej zróżnicowana. Znajduje się w niej obszerny zbiór naturalnych receptur, które każdy z nas może przygotować w domu, aby zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale również urodę. Część tę docenią osoby, które chcą dowiedzieć się, jak przygotować domową maść przeciwbólową czy też kosmetyki do naturalnej pielęgnacji włosów i skóry. Znajdują się w niej na przykład sprawdzone receptury na maści o określonych właściwościach, które odpowiednie niwelują objawy wielu chorób dermatologicznych.

Poza tym w „Almanachu” znaleźć można także przepisy na lecznicze nalewki czy też warzywne zakwasy. Te ostatnie cieszą się w ostatnich latach ogromną popularnością jako naturalne probiotyki i źródła cennych składników. Wszystkie receptury zawarte w „Almanachu” mają jeden wspólny mianownik — dowodzą, że w naszych spiżarniach i lodówkach znajduje się sporo niedocenianych składników, które można zamienić w skuteczne leki, kosmetyki czy produkty spożywcze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium