.

Kurkuma w kapsułkach - tabletki zdrowia!

0
Kurkuma w kapsułkach - tabletki zdrowia!

Czy wiedzieliście, że w społeczeństwie hinduskim o wiele rzadziej, niż w społeczeństwie amerykańskim, pojawiają się takie choroby, jak rak jelita, nerek, piersi, pęcherza, płuc czy prostaty? Skąd takie różnice, skoro osoby zamieszkałe w Ameryce mają dostęp do dużo nowocześniejszych zdobyczy medycyny? Wielu naukowców upatruje się przyczyn takich różnic w odmiennej diecie, a konkretniej w obecności dużych ilości kurkumy w pokarmach spożywanych przez Hindusów.

Czy faktycznie kurkuma, która w naszej części świata służy głównie do barwienia potraw, może mieć tak zbawienny wpływ na nasze zdrowie?

Garść ogólnych informacji o przyprawie

Owa przyprawa znana jest ludzkości od zarania dziejów. Najstarsze zachowane źródła historyczne mówią o tym, że stosowano ją już na 600 lat p.n.e. i to nie tylko do celów kulinarnych. Już dawno temu chętnie stosowano ją między inny do leczenia chorób układu pokarmowego i oddechowego, wrzodów czy różnego rodzaju stanów zapalnych, w tym ran.

[product id="3695,5886,5522"]

Przyprawa powstaje z ostryżu, a konkretniej z korzenia tej rośliny, który swoim wyglądem mocno przypomina znany nam wszystkim imbir. Uzyskana z korzenia przyprawa doskonale barwi różne potrawy na charakterystyczny, żółty kolor, ale prawdziwa jej moc drzemie w tym, czego tak naprawdę w składzie jest niewiele, a więc w kurkuminie. Choć właściwości lecznicze tego składnika nie zostały jeszcze dokładnie zbadane przez naukowców, tak regularnie pojawiają się kolejne sprawdzone informacje, które potwierdzają, że regularne przyjmowanie tych polifenoli może uchronić nas przed wieloma chorobami.

Najważniejsze właściwości

Kurkumin sam z siebie stanowi zaledwie od 2 do 5% składu całej przyprawy sprzedawanej w sklepach, ale z racji tego, że jest ona obecna w praktycznie każdej potrawie hinduskiej, to w efekcie prawdopodobnie wywiera ona tak dobry wpływ na zdrowie tamtejszej społeczności. Oto tylko kilka z wielu ważnych właściwości zdrowotnych kurkuminy, które zostały już potwierdzone przez światowe badania naukowe:

  • Regeneracja komórek nerwowych mózgu
  • Wsparcie przy leczeniu nowotworów
  • Leczenie problemów trawiennych
  • Wsparcie układu immunologicznego i zwalczanie infekcji
  • Leczenie chorób oczu
  • Obniży cholesterol i poziom cukru we krwi

Kurkuma w kapsułkach – najważniejsze wartości odżywcze

Kurkuma to nie tylko barwnik, ale także bardzo duża porcja kalorii dla naszego organizmu. W 100 g przyprawy znajdziemy aż 312 kcal, a do tego spore ilości białka, tłuszczu, węglowodanów i błonnika. To jednak nie w tych składnikach drzemią zdrowotne właściwości korzenia ostryżu.

Roślina ta zawiera w swoim składzie mnóstwo witaminy E, K, B6 oraz A. Do tego znajdziemy w niej kwas foliowy, tiaminę, ryboflawinę oraz niacynę. Zaskakująco dużo jest tam również minerałów. Do tych najważniejszych należy zaliczyć potas, fosfor, magnez czy wapń. Są to oczywiście wszystko substancje pochodzenia naturalnego, które bardzo dobrze się wchłaniają.

Odwiedzamy sklep – jakie formy suplementu kurkumy w kapsułkach znajdziemy?

Najbardziej znaną nam formą kurkumy jest oczywiście przyprawa w proszku. Ma ona nie tylko doskonałe walory smakowe, ale dodatkowo także doskonale, w sposób naturalny barwi różne potrawy. Miłośnicy kuchni hinduskiej, tajskiej czy chińskiej na pewno świetnie kojarzą tę charakterystyczną, żółtą barwę.

Wspominaliśmy już jednak o tym, że najcenniejszym składnikiem owej przyprawy jest kurkumin i niestety jego obecność w sproszkowanej formie jest bardzo mała. Aby odczuć pozytywne właściwości dla naszego zdrowia, należałoby stosować naprawdę ogromne ilości tej przyprawy, co w naszej części świata nie jest zbyt popularne.

Kup suplementy z kurkumą

Na rynku mamy więc specjalne suplementy diety o dużej zawartości tego składnika, które dostępne są przede wszystkim w formie tabletek lub łatwych do połykania kapsułek. Ciekawą opcją są również naturalne ekstrakty, takie jak, chociażby BCM-95. Taka forma suplementu cechuje się zdecydowanie najlepszymi zdolnościami do wchłaniania w organizmie.

Ich cena nie jest zbyt niska, gdyż przeciętnie za produkty tego typu zapłacimy od 50 do nawet 100 zł, ale i tak warto sprawdzić na własne skórze, jak wiele pozytywnych aspektów dla zdrowia niosą ze sobą te suplementy diety.

Warto również przypomnieć przy okazji o podawaniu kurkuminy dożylnie, z czym niestety czasem można się spotkać. Absolutnie nie wolno godzić się na tego typu formę leczenia, która jest groźna nie tylko dla naszego zdrowia, ale także dla życia.

Kup suplementy z kurkumą

Gdzie kupić bezpiecznie suplementy diety w kapsułkach?

Kupując suplementy diety z kurkuminą, niezależnie od tego, jaką ich formę wybieramy, należy przede wszystkim zwracać uwagę na ich skład. Wybieramy wyłącznie produkty przygotowane z wykorzystaniem składników pochodzenia naturalnego, koniecznie z bardzo wysoką ich zawartością, takie jak dostępne w sklepie zdrowoodlotowo.pl. Tylko w tym przypadku mamy absolutną pewność, że naprawdę skutecznie dbamy o swojego doskonałe zdrowie każdego dnia.

Zespół zdrowoodlotowo.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium