Opinie o Nas

Karnozyna - naturalna substancja naszych czasów - charakterystyka, właściwości, skład, dawkowanie, przeciwwskazania

0

"Oświadczam, że na stronie sklepu www.zdrowoodlotowo.pl umieściłem nieprawdziwą informacje, z której wynika, że produkty marki Solgar dostępne w ofercie sklepu www.zdrowoodlotowo.pl posiadają najdłuższą datę ważności dostępną na rynku. Data minimalnej trwałości produktów marki Solgar oferowanych przez sklep www.zdrowoodlotowo.pl nie różni się od daty minimalnej trwałości produktów marki Solgar oferowanych przez innych dystrybutorów. Przepraszam wszystkich konsumentów za wprowadzenie ich w błąd. Robert Rogulski”

Wiele osób szuka suplementów diety naturalnie wspierających funkcjonowanie układu krążenia czy układu nerwowego i będących częścią profilaktyki antynowotworowej. Do takich należy dipeptyd karnozyna. Co to jest dokładnie i gdzie występuje? Poznajcie jakie korzyści daje karnozyna. Działanie tej naturalnej substancji jest wszechstronne. W jakich produktach występuje?

Karnozyna jest dipeptydem składającym się z beta-alaniny i histydyny i występuje naturalnie w ludzkim organizmie, głównie w mięśniach, móżdżku, korze mózgowej, a także sercu. Chroni układ nerwowy, szczególnie mózg i pełni funkcje swoistego strażnika. Reguluje powiem rozkład, metabolizm i aktywność białek, hamuje działanie wolnych rodników tlenowych. Zapewnia trwałość i nienaruszalność zdrowych białek. Chroni przed zakrzepicą, rozrzedzając krew i pozytywnie wpływa na dzieci ze stwierdzonym spektrum autyzmu. Poprzez regulację metabolizmu niepotrzebnych struktur białkowych, zapobiega niekontrolowanym podziałom komórkowym, a tym samym również rozwojowi nowotworów. Jest więc niezwykle cenna dla organizmu. L-karnozyna dostępna jest w formie doustnych kapsułek. Jej naturalny źródłem jest głównie czerwone mięso, ale również drób i ryby. Karnozyna pomaga w metabolizowaniu toksyn, w tym metali ciężkich.

[product id="7614, 5130, 7291"]

Karnozyna - charakterystyka pochodzenie i struktura chemiczna

L-karnozyna została odkyta już 100 lat temu przez rosyjskiego uczonego W.S. Gulewicza. Działa w najbardziej wrażliwych na bodźce tkankach - nerwowych i mięśniowych. Ma znaczenie dla utrzymania właściwego PH i ładunku elektrycznego. Według dotychczasowych badań ilość tej substancji w organizmie zależna jest od płci i więcej jest jej u mężczyzn. Poziom karnozyny w organizmie obniża się też wraz z wiekiem. Jest mniejszy także u osób na diecie wegetariańskiej. Stąd szczególnie osoby starsze i wegetarianie lub weganie powinni ją suplementować. Karnozyna jest uznawana za bezpieczne i nietoksyczne białko naturalne, którego nadmiar usuwany jest z organizmu wraz z moczem lub poprzez pocenie się. Struktura chemiczna karnozyny to: kwas (2S) - 2 - [(3-amino-1-oskopropylo) amino] - 3-(3H-imidazol-4-ilo) propionowy.

Karnozyna - właściwości

Jest wiele ciekawych właściwości, jakie ma karnozyna. Autyzm u dzieci powoduje trudności w komunikacji z otoczeniem, a jak udowodniono w badaniach karnozyna może pozytywnie wpływać na kondycję umysłową dzieci. Poprawia ich umiejętności społeczne, komunikacyjne i językowe. Zwiększa zdolność rozumienia ze słuchu oraz przekazywania informacji. Ten dipeptyd jest również polecany dla sportowców.

Warto podkreślić, że karnozyna suplement jest dopuszczona przez WADA i ma bardzo zróżnicowane funkcje:

  • podnosi wydolność fizyczną;
  • zwiększa wytrzymałość mięśni;
  • niweluje powstawanie zakwasów, co jest istotne dla regularnie trenujących;
  • wspomaga dobrą regenerację mięśni po wysiłku.

Karnozyna może zatem gwarantować lepsze efekty treningu. Oczywiście karnozyna polecana jest wszystkim, którzy chcą zachować młodość na dłużej, bowiem ma właściwości antyoksydacyjne. Wpływa odmładzająco na skórę, chroni narządy wewnętrzne takie jak serce, mózg, nerki, a także naczynia krwionośne. Reguluje prawidłowy przepływ krwi i zapobiega zakrzepom. Karnozyna pozytywnie wpływa na wzrok i słuch. Polecana jest zatem także osobom wykonującym siedzącą pracę biurową przed komputerem. Warto wiedzieć, że karnozyna chroni mózg przed niedotlenieniem w wyniku udaru. Zatem zmniejsza uszkodzenia, zachowując kognitywne funkcje mózgu, przyspiesza też jego regenerację po udarze. Po karnozynę powinny sięgać też osoby cierpiące na chorobę Alzheimera, będzie działać zwłaszcza korzystnie w początkowym stadium choroby, ponieważ wywiera ochronny wpływ na mózg. Hamuje kumulację amyloidu w hopokampie. Co ważne, zapobiega utracie zdolności intelektualnych w chorobie Alzheimera.

Karnozyna - stosowanie, w czym występuje naturalnie oraz w jakich postaciach jako suplement

Karnozyna niezależnie od postaci powinna być stosowana 2 razy dziennie. Mimo, że nie wykazano jej toksycznego działania, nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jak już wspomnieliśmy, jest wiele produktów, w których składzie jest karnozyna. Występowanie tego dipeptydu stwierdzono przede wszystkim w mięsie czerwonym, rybach, a także drobiu. Osoby, które nie spożywają mięsa, a także ze względu na wiek mogą mieć niedobory, czy ze względu na intensywny tryb życia mają zwiększone zapotrzebowanie na karnozynę, powinny sięgnąć po ten suplement. Jest on pomocny także w wielu chorobach, choćby autyzmie u dzieci, czy chorobie Alzheimera. Karnozyna jako suplement występuje w postaci tabletek, kapsułek, a także proszku do rozrabiania z wodą.

Karnozyna - przeciwwskazania

Choć karnozyna jest substancją naturalnie występującą w organizmie są osoby, które powinny skonsultować się z lekarzem, gdy chcą ją stosować. Karnozyna powinna być ostrożnie stosowana, gdy występuje cukrzyca, bowiem obniża poziom glukozy we krwi. Przeciwwskazaniem do jej stosowania jest także ciąża i karmienie piersią. Należy skonsultować się z pediatrą przed podaniem karnozyny dziecku. Niewątpliwie do przeciwwskazań należy również uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu.

Karnozyna - dawkowanie i forma przyjmowania

Karnozynę można przyjmować 2 razy dziennie. Zarówno w postaci tabletek,, kapsułek, jak i proszku rozrabianego z wodą. W przypadku tej ostatniej postaci suplementu należy nie przekraczać dawki jednej miarki, czyli 1 ml karnozyny. Zalecana dawka to 800 mg L-karnozyny dziennie.

Karnozyna - w kosmetykach

Warto wiedzieć, że l-karnozyna obecna jest także w kosmetykach. Można ją znaleźć chociażby w balsamach do ciała czy kremach, wszak ma właściwości antyoksydacyjne i odmładzające skórę. Poprawia też mikrokrążenie. Znajduje zastosowanie także w produktach przeciwsłonecznych, a także przyspieszających gojenie skóry.

Karnozyna - stosowanie w ciąży i podczas karmienia

Choć karnozyna jest uważana za bezpieczną i skutki uboczne jej stosowania nie zostały odnotowane, to jednak stosowanie w ciąży i podczas karmienia jest odradzane. Oczywiście należy w tej sprawie skonsultować się z lekarzem.

Karnozyna - opinie

Warto zapoznać się jakie recenzje zbiera suplement l-karnozyna. Opinie lekarzy i pacjentów na jej temat bardzo przychylne. Wiele osób starszych wskazuje, że karnozyna pozwala im zachować zdrowie fizyczne i pozostać aktywnymi. Są także opinie osób, które przeszły na wegetarianizm i uzupełniają niedobory białkowe stosując l-karnozynę poleconą im przez lekarza rodzinnego. Gwałtowne przejście na wegetarianizm może spowodować znaczne niedobory i problemy zdrowotne, dlatego warto stosować karnozynę w kapsułkach, by wspomóc organizm odpowiednią suplementacją. Bardzo dobrze sprawdza się na trudno gojące się rany. Karnozyna z dodatkiem cynku może stanowić skuteczne połączenie, które wzmacnia śluzówkę żołądka i wspiera prawidłową pracę układu pokarmowego.

Karnozyna - cena i gdzie kupić

Suplement l-karnozyna dostępny jest zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych aptekach bez recepty. Cena jest zróżnicowana, w zależności od formy karnozyny, a także pojemności opakowania. Na pewno nie należy do suplementów tanich jednak ze względu na udowodnione działanie prozdrowotne nie jest to zaskoczeniem i warto po niego sięgnąć, zwłaszcza, że rezultaty jego stosowania w przypadku ciężkiego treningu, u dzieci ze spektrum autyzmu, czy osób cierpiących na chorobę Alzheimera mogą być naprawdę dobre. Stosowanie suplementu nigdy nie zastępuje leczenia, jednak może je wspomagać. Karnozyna w kapsułkach to koszt w sklepie rzędu od ok. 128 do 140 zł za 60 sztuk. Trzeba wziąć też pod uwagę, że są to produkty o wyjątkowej formule i złożonym składzie, stąd ich cena jest wyższa. Najlepszej jakości suplementy l-karnozyny chronią też przed efektem karnozynazy, zatem mają doskonały wpływ na organizm. Warto sięgać po te sprawdzone i polecane. Dzięki temu można niwelować działanie wolnych rodników w naszym organizmie.

Ocena (16 ocen)

4.1

Komentarze do wpisu (0)

bestsellery

nowości

nasze

Nowości zobacz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium